| denis11 a întrebat:

De ce o fata nu vrea sa fie cu mine doar pentru ca suntem buni prieteni. Chiar poate fi asta un motiv?

Răspuns Câştigător
| Rainmaker a răspuns:

Salut denis!
Pentru fata ta exista doi termeni total diferiti si cred ca are dreptate.Una este sa fi prietena cu un baiat, alta este sa-i fi iubita.Prietena ta considera ca inca nu-i pregatita pentru a fi iubita.Stai linistit ca va veni el si timpul acela. Daca tu chiar o iubesti, trebuie sa te straduiesti sa castigi si dragostea ei. Daca vrei doar "sa fie cu tine" asa cum inteleg eu ca vrei, nu insista pentru ca o vei pierde definitiv.Tu hotarasti.

11 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Să fim serioși, dacă cineva spune că nu poate să fie împreună cu tine din motiv că nu vrea să strice relația de prietenie este o mare tâmpenie.Te face să crezi că este un fel de scuză, dar în realitate este un refuz.
Dacă voia să fie împreună cu tine, accepta să avansați de la relația de prietenia la iubiți, dar a băgat o scuză jalnică.

| darrio2007 a răspuns:

Da.Ea te stie ca un bun prieten.Nu te inchipuie ca pe un iubit.

| RAY a răspuns:

Denis daca vei vi disperat de ea in veci nu va vi a ata,daca vei vi indiferent cum e un mascul adevarat lui i este egal de o fata e inconjurat de fete multe atunci te va vrea, nu te milogi atata pari o muiere disperata frate fi barbat, mascul, fata nu te vrea pa next, daca stramosi nostri erau ca tine azi nu existam, multi stau 4, 5 luni cu o virgina ce crezi ca primesc? refuzuri vine un mascul le convinge si gata in doar cateva zile iar tu plangi ca bolovanul, pe bune nu fi disperat sunt atatea gaurii pe lummea asta si gaurii negre, albe, galbene, cosmice pe bune fi mascul, lasa telenovele si tu, scopul este sa faci sex nu sa fi disperat dupa una

| Dariusuu a răspuns:

E doar o scuză imatură!

Dacă stăm să ne gândim mai bine prietenia se naşte din iubire şi invers

| Suck a răspuns:

Intre o fata si un baiat nu exista simpla prietenie, ea te vrea ca prieten tu o vrei ca ceva mai mult, deci da, poate fi un motiv chiar foarte bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, este un motiv si inca unul intemeiat. Daca ati fi impreuna si dupa v-ati desparti, prietenia dintre voi ar mai fi aceeasi? Nu. De-asta e mai bine asa.

| Fineas666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Potsa jur ca tu esti fata! laughing

| Xpressurself a răspuns:

Pentru ca te porti ca o fata. fii barbat si poarte-te ca un barbat

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Evident ca poate fi un motiv! Nu este atrasa de tine ca de un iubit, ci te place doar ca prieten.

| Armenianeek a răspuns:

Intr-un fel da. Din moment ce va cunoasteti destul de bine, voi fiind buni prieteni. ^^
Totusi, eu in locul tau nu as strica o prietenie pentru o relatie.

| Fineas666 a răspuns:

Bun venit in lumea Friendzone!