| o_fata_dulce:* a întrebat:

De ce o relatie nu poate dura mai mult timp fara dragoste sau sex?

Răspuns Câştigător
| sensesDelight a răspuns:

Pentru că relațiile din ziua de azi sunt în mare parte bazate pe sex. Rar găsești acum un băiat chiar și la 15 ani care să nu vrea sex. Oricum nu trebuie să ne lăsăm influențate de așa zisele "amenințări" că dacă nu facem sex cu respectivul ne despărțim. Iaca, nu merită. laughing N-am fost pusă în situații de genul dar dacă aș fii nu aș accepta cu siguranță, și nu sfătuiesc pe nimeni să încerce, mai ales dacă e prea devreme. ^_^
Cu toate astea se spune că un băiat de peste 16 ani, numai asta vrea. Ei bine, cunosc de mult timp mai multe cazuri care nu sunt așa deci stați calme, există. Și chiar dacă îi găsim greu, băieții de genul merită.

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai o relatie in care nu exista dragoste, eu zic ca e o relatie fara rost, nici dragoste, nici sex, atunci nu inteleg de ce ai avea o relatie cu cineva si intre voi sa nu existe iubire; pai, fara sex se poate sa mearga o relatie, depinde de varsta celor doi, de dorintele lor, totusi sexul face parte din activitatiile unui cuplu si e destul de important la o anumita varsta.Cand o faci cu persoana iubita, din iubire...nimic nu e mai frumos ca asta, sa faci dragoste cu persoana iubita.
Fara dragoste sunt unele relatii, in care sunt pe interes, pentru.bani sau de plictiseala, ori din obligatie, dar o relatie adevarata implica iubire, intelegere, respect, apoi si sex.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ba rezistă, dar nu e o relaţie de cuplu ci e o relaţie de amiceţie.
Sexul este încununarea fizică a sentimentelor ce-i leagă pe cei doi.
Şi-n plus, există şi nevoia fiziologică ce există la ambele sexe chiar dacă femeile o recunosc mai rar.

| Азбука a răspuns:

Aceea va fi o relatie de prietenie, de afaceri... de orice altceva, dar nu de dragoste.

| anonimaa a răspuns:

Pai nu stiu... poate pentru ca in ziua de azi se pune mult pret pe sex. multi nu mai vad o relatie fara asa ceva si nici nu concep idea de a nu face sex intr'o relatie.
parerea mea este ca e un subiect mult prea mediatizat care mai demult era un tabu. acum s faci sex e ca si cum ai spune ca barbatii nu au fantezii. se face oriunde, se vorbeste despre asta peste tot si te intrebi de ce e asa de important? "e la moda" ca sa zic asa.
nu cred ca se mai poate schimba aceasta situatie.
daca esti baiat, asa pari dupa nume, ai putea fi respins de unele fete daca vrei o relatie fara sex. pur si simplu toti ne reducem la instinctele primare si nu mai gandim cu capu', ai zice ca gandim cu altceva :-J.
oricum ar fi, in aceasta societate maniaca de barfe, sex, viata personala si sloganul: NU MAI EXISTA SECRETE! nu mai avem ce schimba.
xoxo, miruna.

Răspuns utilizator avertizat
| ☣ JoHNnY ☣ a răspuns:

Poi eu cred ca nu poate dura mult pentru ca parteneri se plictisesc unul de celalat si dragostea sau sexul iar mai reinvia sentimentele unulfata de celalalt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intervine monotonia, pur si simplu te saturi de gesturi care devin banale, vrei mai mult...