| Ciocolataaaa a întrebat:

De ce oamenii judeca in general pe oricine inainte sa il/o cunoasca? Ma enerveaza la culme chestia asta.
Sunt o tipa de 16 ani de vreo 1.65 happy se vede in poza cum arat si sunt energica, jucausa, rad mereu si nu stau locului o secunda, am imaginatie si sunt printre primii 5 din clasa la orice materie, iubesc arta happy cant, desenez, joc teatru... da oamenii ma catalogheaza ca fiind : FITOASA, MANIPULATOARE, SURSA PROBLEMELOR, PROASTA, STRAMBA. apoi, dupa ce ma cunosc sunt ceva gen: ANA :O hai sa iti povestesc ce a zis X, Y, si ajung sa fiu cea mai buna prietena a lor, sa ma sune la 12 noaptea pentru te miri ce idiotenie... La mine in scoala nu cred ca sunt mai mult de 20 de persoane care sa nu aiba nimic cu mine si care sa nu ma vorbeasca, desi e o scoala de elita happy unde numai cei cu medii peste 8.90 intra. Daca ai si tu probleme de genu povesteste-mi, m-ar face sa ma simt mai bine sa stiu ca nu sunt singura care e pusa la zid happy

Răspuns Câştigător
| Maaryyneelaa a răspuns:

OK.Nu ma indoiesc de faptul ca esti o tipa de gasca,dar indiferent de calitatile si defectele noastre,cel mai bine e sa le ascultam de la alte persoane, ca poate noi credem ca avem o anumita calitate, care de fapt poate fi chiar un defect! Din moment ce persoanele te cred increzuta, iar dupa ce te cunosc mai bine spun ca s-au inselat inseamna, ca din exterior pari totusi o persoana increzuta chiar daca inauntrul tau esti o persoana de treaba!

16 răspunsuri:
| Maaryyneelaa a răspuns:

Fiecare persoana are si prieteni si dusmani, nu trebuie sa ne placa toata lumea! Dar daca vrei sa fii placuta de majoritatea persoanelor, ar trebui sa fii mai modesta, si mult mai prietenoasa!

| Ciocolataaaa explică (pentru Maaryyneelaa):

Sunt prietenoasa, eu imi fac prieteni in orice imprejurari, iar cei care ma vorbesc dupa ce ma cunosc regreta. dar nu pot sa merg acum la fiecare sa ii zic: hai sa facem cunostinta ca sa nu ma mai barfesti
modestia... nu cred ca e o problema de lipsa de modestie la mine, ma laud cu chestii care stiu ca sunt adevarate... adica notele, inteligenta sunt ceva bine batut in cuie happy in caz ca n-ai observat nu m-am legat de aspectul fizic ceva in genul: sunt frumoasa, sunt urata, pentru ca asta e un subiect discutabil
nu sunt increzuta, sunt realista si ma cunosc foarte bine, de aceea am zis ce am zis mai sus

| Maaryyneelaa a răspuns (pentru Ciocolataaaa):

OK.Nu ma indoiesc de faptul ca esti o tipa de gasca,dar indiferent de calitatile si defectele noastre,cel mai bine e sa le ascultam de la alte persoane, ca poate noi credem ca avem o anumita calitate, care de fapt poate fi chiar un defect! Din moment ce persoanele te cred increzuta, iar dupa ce te cunosc mai bine spun ca s-au inselat inseamna, ca din exterior pari totusi o persoana increzuta chiar daca inauntrul tau esti o persoana de treaba!

| RAY a răspuns:

Cu cat le dau mai multa importanta cu atat uni prosti vor vrea sasi bata mai mult joc de mine

profil=blog

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Pai deoarece aceste persone sunt invidioase pe tine, iar atunci cand cica iti sunt prieteni, doar se prefac ca sa ajunga la tinta(inteleg cum este fiidnca si mie mi se intampla)!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fitoasa? nuuuuuu cine a zis ca persoana care se lauda ca are a este printre primii 5 in clasa intr-o scoala de elita este o persoana fitoasa? sa vezi ce-i fac waiting

| Ciocolataaaa explică (pentru anonim_4396):

Nu cred ca intelegi ce inseamna fite happy sa fii fitos inseamna sa nu vorbesti decat cu persoane din clase sociale inalte si care arata bine, etc, sa ai pretentii la bani si iesiri excentrice in oras etc... eu am dat detaliile alea pentru ca sunt niste trasaturi care sunt in contrast puternic cu caracterizarile pe care le primesc. nu pot fi proasta cand sunt unde sunt happy iar chestia cu liceul nu e de laudat ca nu sunt numai eu in liceul ala, iar cei care imi fac probleme sunt si ei la mine in liceu

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ciocolataaaa):

Daca te mai supara dai mori in mana mea ca am eu ac de cojocul lor, nu te-am facut proasta, si vezi? iar te-ai laudat dar nu are nimic, felicitari ca te aflii unde te afli! multumita? nimeni nu te obliga sa bagi anumite persoane in seama

| Ciocolataaaa explică (pentru anonim_4396):

laughing nu vroiam sa ma laude sau sa ma critice nimeni, reciteste intrebarea si chillax, nu te enerva ca eu una sunt foarte calma si nu cred ca are rost sa te agiti pentru atata treaba laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ciocolataaaa):

Eu nervos? never laughing poate nu ai inteles ce ti-am zis, da-i morti in mana mea, sa le fac ce? laughing

| cristi62 a răspuns:

laughing da ne si noua sfaturi cum e la liceu, sa inteleg ca esti a zecea..esti din capitala?

| Ciocolataaaa explică (pentru cristi62):

Nu stiu cum te-ai prins ca sunt in a 10-a. laughing
nu, nu sunt din capitala (thanks God). dc?
e misto la liceu, ce sa zic, eu imi fac de lucru oriunde sunt, dar sunt si parti rele

| cristi62 a răspuns (pentru Ciocolataaaa):

=) eu stiu totulsmug nu, credeam ca esti la un liceu anume din capitala.happy pai te am intrebat toate astea ca sa stiu si eu cum imi va fi peste un anhappysmug

| Ciocolataaaa explică (pentru cristi62):

Daca inveti bine iti va fi bine. nu te lua dupa chestii gen: tocilari happy eu sunt intr-o clasa de asa-zisi tocilari. sunt toti olimpicii la nationala de la fizica la sah la mine in clasa si pot sa zic ca sunt cei mai calumea oameni pe care i-am intalnit. Intr-adevar nu fumeaza si nu sunt cu cluburi, pub-uri ca noi, da ai ce discuta cu ei si aia stiu sa se distreze tata happy

| cristi62 a răspuns (pentru Ciocolataaaa):

XDD

Răspuns utilizator avertizat
| caus3lov3ya a răspuns:

Te inteleg perfect am 14 ani si putine probleme cu inaltimea am doar 1.56 toata lumea ma striga mini-barbie k sunt micutsa si am parul cret si e f jenant cand aude baiatul de care imi place ma ciufulesc ma apuca de obraji ma ridica poe sus si m-am saturat sa fiu ca o marioneta am devenit irascibila din cauza asta si parca uneori nu mai suport niciun baiat in preajma mea de aici uneori si chestia ca sunt rea sau fitoasa sau ia uite-o si asta mica ce figuri are in cap dar nu ii baga in seama eu spre ex nu am nicio prietena la scoala am in afara scolii tot timpul si daca cu astea de la mine la scoala nu ma dau la barfa si altele e ceva de genu ca,, pitik,, are fite ei nu ma cunosc de aia fac asa si cu siguranat nici pe tine nu te cunosc f bine...am invatat sa ignor si sa ma gandesc ce bine e cand scap de ei si ma distrez cu prietenii mei