| viki1212 a întrebat:

De ce oare am impresia ca i se inta***a ceva iubitului meu si ca nu il voi mai vedea niciodata? Mai tot timpul imi trec astfel de lucruri prin cap, imi este frica ca il pierd si ca nu il mai voi vadea niciodata. Nu ma refer la despartire si la moarte.Nu stiu ce m-as face fara el. Voi de ce credeti ca imi trec astfel de lucruri prin minte? Oare sa am o presimtire rea?

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai e din cauza iubirii prea mari care i-o porti, e normal, ca se intampla de multe ori cand iubesti din suflet si cu o mare intensitate, sa iti fie frica sa pierzi pe cel iubit, totusi nu e bine sa devi dependenta de el, si sa iti creezi o iluzia ca fara el nu poti trai, ca altul mai bun nu este, traieste clipa, bucura-te de momentele langa el, nu te gandi la ce va fi, doar la prezent!

| fabiola a răspuns:

Mai bine traieste clipa, aveti preocupari comune, fa orice sa va fie bine si vei vedea ca nu ai timp sa mai dramatizezi!

| bluesky a răspuns:

E subconstientul din cauza ca il iubesti prea mult happy

| Silvia a răspuns:

Poate doar il iubesti prea mult.Incearca sa scapi de teama asta.happy

April
| April a răspuns:

Ai grija! Elibereaza-te imediat de obsesia asta! Din ce in ce mai mult se vorbeste despre puterea gandului si nimeni nu stie inca foarte exact cu cat ne influenteaza propriile ganduri viata.Necunoscutul e cea mai mare sursa de spaima pentru mintea omeneasca.Bine ar fi sa opui gandurilor care te macina acum, alte ganduri, de bine. Spune-ti ca niciodata nu i se va intampla ceva rau caci iubirea ce-i porti il va apara.Si nu te mint:eu chiar cred ca gandurile noastre bune ii apara pe cei dragi noua.

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Hei, nu te mai gandi la de astea. Totul e in ordine.

Gandeste-te ce bine va merge, cat va iubiti, si cum spune si Fabiola, traieste clipa!

Succes!

| Bishop a răspuns:

Este actiunea subconstientului.