| dididedediu a întrebat:

De Ce Persoanele care se iubesc se cearta? cum ar trebui sa faca sa nu se mai certe? nu inteleg..de ce se cearta din orice prostie?

13 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Poate se tachineaza, nu se cearta!

| Narfundo a răspuns:

Se iubesc = se cearta? Cea mai proasta comparatie pe care am intalnit-o vreodata.In primul rand ca sa stii si tu, persoanele care tin una la alta nici nu ridica tonul.Pentru ca ridicarea tonului se foloseste numai atunci cand ai impresia ca cealalta persoana nu te asculta si e departe de tine"{psihologic}.Asa ca ai inteles gresit

| mona a răspuns:

Asa se cearta indragostitii, se cearta des si dintr-un fleac dar se impaca [impacarea e dulce], cred ca daca nu s-ar certa ar deveni plictisiti

| Onn3 a răspuns:

Cearta e si o metoda de a scapa de rutina si impacarea e mult mai dulce, dar daca certurile sunt des devine o probleme.Trebuie sa aiba grija la comportament si sa lase unul de la altul.

| unknownn a răspuns:

Gelozia bat-o vina!

| Încrucişătorul a răspuns:

Se spune ca relatia/casatoria e mariaj dar si martiraj.

Ce ar fi daca el ar urla dimineata si tu dupa-amiaza DAR asigurati-va ca celalalt nu e de fata cand urlati.

| LittleB124 a răspuns:

Pentru ca exista si gelozie. Si daca spre exemplu tu, daca esti fata, esti cu prietenul tau pe strada si deodata vezi un baiat frumos, te uiti dupa el iar prietenul tau se supara. Inseamna ca nu are incredere in tine, este gelos. Sper sa intelegi care este ideea pe care vreau sa o zic. laughing Si eu ma cert cu iubitul meu, dar nu din orice porcarie, deoarece avem incredere unul in altul happy

| dragos9234 a răspuns:

Chiar daca iubesti pe cineva ai o gandire diferita.
Daca am avea toti acelasi tip de gandire nu ar mai exista astfel de certuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că suntem diferiţi.
Să te cerţi cu persoana iubită e normal.Mentalitatea noastră e diferită şi astfel, apar divergenţe...
Important e să nu afecteze foarte tare relaţia voastră.

| oOSaritaOo a răspuns:

De proşti ce sunt! Şi cele mai bune prietene ale mele(2) s-au certat îngrozitor acum câteva săptămâni şi nu mai vor să fie prietene niciodată! :@ Deci eu nu le mai suport! Nu poţi face nimic să nu se mai certe, fiecare are câte o prostie a lor şi până la urmă tot se vor certa... Eu încă mai sper că se vor împrietenii din nou alea 2...

Răspuns utilizator avertizat
| xLove a răspuns:

Prea multa dragoste, si in acelasi timp gelozie. Stii cum e, gelozie inseamna iubire, dar prea multa gelozie deja inseamna prostie!

| Roland_Szekely_1987_VBCh a răspuns:

Ca unele persoane nu vor sa se intelega bine dar asta e o prostia mare mai bine pacea si linestea si calma si siguranta nu-i asa? eu zic ca Da.