| anonim_4396 a întrebat:

De ce raman unele femei virgine pe tot parcursul vietii?
Credeti ca poate sunt timide si de asta?

122 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Din cauza religiei sau nu gasesc unu mai dragut cum vor ele

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Am avut 2 profesoare de liceu fete mari.
Din ce am observat eu atunci si corelat cu tot ceea ce am aflat si invatat mai tarziu, e vorba de un complex de factori, de la educatie gresita si deficitara, ignoranta, teama de barbat si penisul lui, pana la comoditate, complacere, educatie religioasa aiurea si minicinoasa, cu amenintari cu iadul si flacarile lui si o slaba dotare calitativa fiziologic a zonelor sensibile clasice, sau si sani mici, slabe, urate, dantura diforma, aspect general deloc atractiv estetico-erotic, etc.
Timiditatea nu e asa grava, o fata timida poate totusi inspira o pasiune si poate avea sanse mari la o viata sexuala bogata si implinita, dupa ce afla, invata ce si cum e cu placerea, samd.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Datorita unei educatii deficitare, bazate pe ignoranta si teroare, si uneori si amenintari cu dezmostenirea, etc. Timide, uratele, ochelariste, grasute sau prea inalte, au si ele vise si daca nu apare "printul" visat, se inchid in ele si isi asculta parintii, de regula facand parte din anumite culte. Dar, desi raman nepenetrate, ele sigur se mangaie si masturbeaza, de curiozitate si dorul de atingere masculina.
Timiditatea e mult mai usor de rezolvat decat o indoctrinare religioasa restrictiva si mincinoasa. De regula si mama lor a fost o fiinta foarte rece si tot asa le-a crescut si pe ele.
Cele mai mari tampenii sunt de genul "nu te atinge acolo", "nu lasa pe nimeni sa puna mana pe tine", "sexul e doar pentru facut copii", etc.

| lplostonyou a răspuns:

Eu cred ca nu l-e place pu.a happy

| maradi3 a răspuns:

Oscileaza intre lesbianism si hetero! Si pana se hotarasc, imbatranesc!

| stef87 a răspuns:

Era un banc in care Dumnezeu cere unui grup de femei ca fiecare femeie ce nu mai e virgina, sa faca un pas inainte; una singura ramane pe loc. "Petre, spune-i surdei aleia sa faca si ea un pas!"
Ideea care ar fi: ca 100% virginitate nu mai exista. Ce spuneti voi, cu ruptu sau nereptul himenului... nu are rost sa mai dezbatem.
Mai bine punem problema mai general: de ce anumite persoane raman singure? Pentru ca au alte prioritati (cariera de exemplu), au o educatie care le formeaza un fel de a fi mai rigid, poate chiar respingator.
Timiditatea se trateaza, mai ales atunci cand intalnesti persoana potrivita; mai degraba sunt pretentiile, nesansa, experientele negative ale parintilor/rudelor/ prietenilor. De la un moment dat apare si multumirea cu singuritatea.
Pur si simplu, unii se descurca si singuri, nevand nevoi atat de aprinse sau care sa presupuna ajutor

| darrio2007 a răspuns:

Nu fac sex. Logic.

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Nimeni nu stie..doar ele.

| AdelinaC a răspuns:

Ca se respecta

| AdelinaC a răspuns:

Nu. Pur si simplu asta e decizia lor de viata. Nu toate sunt atrase de viata sexuala.

| bustamante a răspuns:

Da, se poate. Himenul lor poate fi mult mai elastic decat cel ''normal''. Datorita elasticitatii se poate rupe doar partial incluzand dureri si neplaceri la fiecare penetrare. In functie de diametrul penis-u-lui! Teoretic daca gaseste un om dotat in diametru exista mari sanse sa scape de acea virginitate! Posibilitatea urmatoare este sa se duca mereu la medicul chirurg si sa fie recusuta, ceea ce costa cam 500 euro pentru fiecare data!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deoarece nu au găsit persoana potrivită pentru ele, nu este deloc usor sa te casatoresti cu oricine, atit in cazul barbatului cit si in cazul femeii, si sigur ele au constatat ca viata este foarte grea si decat sa se chinuiasca in doi, mai bine suportă greutatile de una singură, ca daca avea sot si el o insela sau o batea, si îi turna si vreo 2 sau 3 copii, atunci ce mare fericire era pe capul femeii? Dar asa singură posibil ca ea este mai fericită.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Unele femei au idealuri greu de atins, au așteptări false de la un barbat, ele vor bărbati cu bani si eventual străini, si frumoși, dar ele nu se vad pe ele, sunt urîte, sunt pretențioase mofturoase fițoase, si daca ai trecut de 30 de ani ca femeie si esti ne casatorită nu vei mai gasi asa usor soț, sau in multe cazuri chiar deloc. Deci ca sfat, lasa ti pretentiile fetelor si numai fiti materialiste. Sunt si femei care s au casatorit si au familii, nu toate caută doar banii la un barbat sau pozitia socială.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Funda cînd si cui o dai ca ai primit raspunsuri la intrebare, sări cu funda.

| ania a răspuns:

Și-au propus să nu păcătuiască prin curvie.

| oany a răspuns:

Eu cred ca fiecare dintre noi suntem veniti pe aceasta planeta cu o anumita misiune si mai cred ca sunt extrem de putine femei care si-au pastrat castitatea o viata intreaga.Dar daca au facut-o, probabil misiunea lor era/este alta ..Parerea mea...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Indoctrinare religioasa, probleme medicale, probleme psihice sau doar sunt urate

| LaraClarice a răspuns:

Eu cred ca nu exista fiinta umana care sa ramana virgina pe tot parcursul vietii. Doar persoanele bolnave sau asexuale.
Cred ca orice om se gandeste mai devreme sau mai tarziu la sex, are fantezii, se masturbeaza, are vise erotice.
Faptul ca raman neatinse fizic de o persoana de sex opus, nu le fac sa ramana virgine, parerea mea.
Nu stiu daca prin intrebare te referi la modul general sau te-ai gandit la cineva anume. Nu vreau sa-ti induc ideea ca o anumita persoana cunoscuta de tine face lucrurile mentionate de mine mai sus. Poate ca le face sau nu, si e strict problema ei (persoanei).
Referitor la timiditate, nu este un factor care sa impiedice un raport sexual.
Fiecare cu viata si alegerile sale.

| LaraClarice a răspuns:

Sunt situatii si situatii. Nu cred ca exista un raspuns general valabil.

| RAY a răspuns:

Fiecare face ce vrea cu corpul lui

| Violleta2022 a răspuns:

Este alegerea lor!
Marea majoritate devin maicute, iar altele nu-si doresc sa aiba un partner de viata, ci sa fie libere si independente.

| Violleta2022 a răspuns:

Din diverse motive personale, religioase sau anatomice, si nu cred ca o fac din timiditate.

| corbulalbrosu a răspuns:

De proaste. Este singura explicatie "stiintifica". rolling on the floor

| ryuk666666 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Asta nu e chiar un raspuns. Poate ele nu se pun la mintea voastra lipsita de gram de inteligentalaughing)))))

| BlackRose03 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu sunt bolnava psihic, nu sunt timida, n-am probleme cu baietii si nu sunt urata...dar sunt virgina.De ce? Pur si simplu nu sunt preocupata de sex, nu-l pun pe primul loc.Nu ma ajuta cu nimic si nu vreau sa fac, dar nu inseamna ca as avea vreo problema sau as fi proasta.
Fiecare face ce vrea, nu poti judeca o persoana pentru ca e virgin/a, e o prostie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt aici peste 112 răspunsuri. Nu înțeleg cum roboțelul TPU scoate și tot expune aceasta la întrebări la care nu s-a răspuns încă. S-ar putea să fie setea de sex a virginelor de pe site.

| neutrino a răspuns:

In multe domenii exista si exceptii. Cauzele pot fi multiple, timiditatea fiind una dintre ele.

| neutrino a răspuns:

Acest fenomen se intampla si la barbati, nu numai la femei.
Fiecare avem un destin pe care nu-l putem schimba.

| relian a răspuns:

Unele sunt frigide,altele nu simt nevoia,ori asteapta pe Fat Frumos din tei,ala intrazie cu sutele de ani,asa ca saracele mucegaiesc laughing, altele duse deacasa cu religia, barbatii le cam ocolesc, asa ca raman cu ce au, adica cu barbaosii laughing

| Freya1 a răspuns:

Eu am o prietene la 22 de ani virgina si nici nu are de gand sa isi inceapa viata sexuala inca pentru ca nu simte nevoia neaparata de un barbat daca nu l-a avut si nu stie ce si cum e.
Ea mi-a spus ca are nevoie de o relatie serioasa nu de aventuri cu neicanimeni ca dupa sa se desparta si sa caute compani.Ea asa a zis eu nu-s tiu care mai pot fi cauzele

| CodrutElian1990 a răspuns:

De regula sunt: asexuate, lesbiene carora le este frica sa aiba o relatie de acest sens. Sufera de misandrie. Nu suporta alte persoane in casa cu ele. Frica de necunoscut, cum este csatoria.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Au probleme mult mai nedorite.