| anonim_4396 a întrebat:

De ce raman unele femei virgine pe tot parcursul vietii?
Credeti ca poate sunt timide si de asta?

122 răspunsuri:
| Andrei122001 a răspuns:

Pentru ca nu se mai f

| darrio2007 a răspuns:

Nu fac sex. Logic.

| maradi3 a răspuns:

Oscileaza intre lesbianism si hetero! Si pana se hotarasc, imbatranesc!

| Mada606 a răspuns:

Vor să-și păstreze "puritatea"

| Cazacenco_Nicoleta_2001 a răspuns:

Aceasta este decizia lor. De ce să nu le respectăm deciziile? Sigur eu nu aș fi rămas virgină toată viața, unde mai sunt plăcerile?

| ElenaMariajnk1441 a răspuns:

Am cunoscut femei care au ramas virgine toata viata pentru ca aveau himenul elastic, dar si femei care pur si simplu nu au vrut sa faca sex. Au vrut sa ramana pure, dupa cum zic ele

| aumih16 a răspuns:

Nu toate vor sex oral si anal unele se multumesc si cu ala normal

| iStarGaming a răspuns:

Le este frica de penishappy Sau sa aiba vreun copil, nu le place durerea, nu au iubit, sunt fete care dupa ce se marita for face sex.

| Squal a răspuns:

Pai fetele care arata bine si pe care baietii le plac apuca sa faca sex chiar si de la varste fragede.
fetele mai grasute, urate, duse cu sorcova nu vor face sex pentru ca nu e nimeni interesat de ele.

O fata care arata bine nu va ramane niciodata uitata...vor exista mereu tragatori care o vor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate pur si simplu sunt asexuale(adica fara dorinta sexuala).

| Jo17 a răspuns:

Buna. Nu toate fetele care sunt virgine sunt timide. Poate le plac sa traiasca singure sau nu simt nevoia sa faca sex. Sau sunt unele care au o religie diferita si nu au voie sa fac sex( asa zice religia).

| Takacs_Cristi_1990 a răspuns:

Nu numai ca sunt timide ci le e si frica de lucrurile care se pot intampla dupa, ca de exemplu sangerare sau durere. Asta este parerea mea...

| Freya1 a răspuns:

Eu am o prietene la 22 de ani virgina si nici nu are de gand sa isi inceapa viata sexuala inca pentru ca nu simte nevoia neaparata de un barbat daca nu l-a avut si nu stie ce si cum e.
Ea mi-a spus ca are nevoie de o relatie serioasa nu de aventuri cu neicanimeni ca dupa sa se desparta si sa caute compani.Ea asa a zis eu nu-s tiu care mai pot fi cauzele

| TanteMarianne a răspuns:

Diverse.
Frica de banane, sunt complexate de corpul lor, sunt total dezinteresate(asexuale), religie, nu imi mai vinalte motive.

| DJDwarf a răspuns:

Il asteapta pe Iisus

| MajinVegeta a răspuns:

Nu e vorba de timiditate. Poate din cauza ca sa te desfranezi e impotriva firii.

| AdrianaB1 a răspuns:

Din cauza problemelor de sanatate, poate le este frica, sau poate pur si simplu nu-si doresc.

| MrSnow a răspuns:

De ce? Datorită religiei, au un defect fizic care e mai pronunțat, gen nas mare, sau dispun de o deficiență, problemă medicală sau probleme de natură psihică

| FoundYouLover a răspuns:

Cu siguranta nu o sa te ajute asta, dar citind intrebarea ta imi vin in minte niste versuri din melodia "Traiasca berea" a celor de la formatia Spitalul de Urgenta: "O baba gratioasa,/Dar putin cam grasa,/A aterizat./Zice ca-i virgina,/Ea n-are nici o vina,/Ca barbati-s de rahat."Zic si eu, poate au avut ghinionul sa dea numai peste barbati deja luati sau peste afemeiati, batausi, nehotarati si alti ratati. Poate ca nu vroiau sa faca sex de dragul de a-l face ci vroiau sa faca sex cu barbatul potrivit, dar dupa mai multe experiente de genul asta s-au gandit pur si simplu ca n-au nici o sansa la o dragoste adevarata, ca aia ar fi doar in filme si n-au mai vrut sa incerce.Se intampla mai des decat crezi. Si nu cred ca timiditatea are vreo legatura cu asta, poate au cautat barbatul potrivit pentru ele intr-un loc/oras nepotrivit.

| mgtow a răspuns:

Din cauza religiei sau nu gasesc unu mai dragut cum vor ele

| Ydisksls a răspuns:

Posibil sau își caută persoana potrivita pentru totdeauna

| Violleta2022 a răspuns:

Din diverse motive personale, religioase sau anatomice, si nu cred ca o fac din timiditate.

| CodrutElian1990 a răspuns:

De regula sunt: asexuate, lesbiene carora le este frica sa aiba o relatie de acest sens. Sufera de misandrie. Nu suporta alte persoane in casa cu ele. Frica de necunoscut, cum este csatoria.

| ione1911 a răspuns:

Poate femeia are un respect de sine foarte mare; si probabil a așteptat pe cineva care chiar sa ii merite virginitatea.

| svetutzaSveta a răspuns:

Nu deoarece sunt timide caci avem o tanti in sat de 60 de ani si este indrazneata si frumoasa dar a spus ca nu doreste sa se marite cu vreun prost si adica cred ca are vreo problema

| Andrei258 a răspuns:

Din moment ce au contact sexual nu mai sunt virgine

| Laila12Izabela a răspuns:

Cam asa! Sau pur si simplu nu vor o prezență masculină in viata lor! Stii tu genul ala de femei singure cu o sumedenie de pisici.

| Divinitatea a răspuns:

Buna, consider ca unele femei sunt complexate de corpul lor gen sunt "grase, prea slabe, au vergeturi, semne, vanatai" etc dar mai sunt si complexate mentale gen "mi-e rusine, poate ma face ala curva, nu vreau sa ma vorbeasca lumea" detalii, sper ca am ajutat.

| GreenEyess99 a răspuns:

Nu raman virgine. Doar ca ele au himenul flexibil si de aceea nu se rupe. Dar daca a întreținut relatii sexuale nu mai e virgina. Sunt putine femei care au himenul flexibil dar asta nu inseamna ca raman virgine toata viata

| Andrei19972000 a răspuns:

Pentru cas lesbienci în pldm