| anonim_4396 a întrebat:

De ce raman unele femei virgine pe tot parcursul vietii?
Credeti ca poate sunt timide si de asta?

122 răspunsuri:
| SuntTrisSta a răspuns:

Cred ca nu si-au gasit omul potrivit

| Acras a răspuns:

De obicei cele virgine toata viata sunt urate si nimeni le freaca...nici soldaletul nu iese la atac cand vede una de te face sa iti doresti orb sa devii brusc

| Anda357763 a răspuns:

Poate nu vor sa o faca cu oricine ..au anumite asteptari, nu se lasa duse de val. asteapta ACEL baiat.thinking

| happyANDsad a răspuns:

Sunt multe motive

| LaraClarice a răspuns:

Eu cred ca nu exista fiinta umana care sa ramana virgina pe tot parcursul vietii. Doar persoanele bolnave sau asexuale.
Cred ca orice om se gandeste mai devreme sau mai tarziu la sex, are fantezii, se masturbeaza, are vise erotice.
Faptul ca raman neatinse fizic de o persoana de sex opus, nu le fac sa ramana virgine, parerea mea.
Nu stiu daca prin intrebare te referi la modul general sau te-ai gandit la cineva anume. Nu vreau sa-ti induc ideea ca o anumita persoana cunoscuta de tine face lucrurile mentionate de mine mai sus. Poate ca le face sau nu, si e strict problema ei (persoanei).
Referitor la timiditate, nu este un factor care sa impiedice un raport sexual.
Fiecare cu viata si alegerile sale.

| mario23456 a răspuns:

Poate sunt calugarite sau isi cauta fat frumosul (ps poates urate)

| mariusteleorman a răspuns:

Nu m.au intalnit pe mine!

| Andrei258 a răspuns:

Nu este vorba de timiditate aici este vorba ca ele nu doresc sa se inceapa sau poate nu mai au incredere in baieti / barbati

| Ramooooona a răspuns:

Unele femei le este scarba sa faca sex, unele se simt stanjenite, unele nu vor, unele isi dedica timpul muncii, etc

| BlackRose03 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu sunt bolnava psihic, nu sunt timida, n-am probleme cu baietii si nu sunt urata...dar sunt virgina.De ce? Pur si simplu nu sunt preocupata de sex, nu-l pun pe primul loc.Nu ma ajuta cu nimic si nu vreau sa fac, dar nu inseamna ca as avea vreo problema sau as fi proasta.
Fiecare face ce vrea, nu poti judeca o persoana pentru ca e virgin/a, e o prostie.

| Diance a răspuns:

Poate sunt timide, poate din probleme medicale, nu stiu

| Manolache_Isabel_1992 a răspuns:

Pentru ca
le este frica sa faca sex

| narcistoma a răspuns:

Pentru ca nimeni nu i-a spus ca are niste talpi frumoase.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Chiru_Ionut_1979):

Cred ca retardatul esti tu cu glumele tale de ca"at

| MiruTheQueen a răspuns:

Nu cred că ai vrea sa stii

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Datorita unei educatii deficitare, bazate pe ignoranta si teroare, si uneori si amenintari cu dezmostenirea, etc. Timide, uratele, ochelariste, grasute sau prea inalte, au si ele vise si daca nu apare "printul" visat, se inchid in ele si isi asculta parintii, de regula facand parte din anumite culte. Dar, desi raman nepenetrate, ele sigur se mangaie si masturbeaza, de curiozitate si dorul de atingere masculina.
Timiditatea e mult mai usor de rezolvat decat o indoctrinare religioasa restrictiva si mincinoasa. De regula si mama lor a fost o fiinta foarte rece si tot asa le-a crescut si pe ele.
Cele mai mari tampenii sunt de genul "nu te atinge acolo", "nu lasa pe nimeni sa puna mana pe tine", "sexul e doar pentru facut copii", etc.

| afrodita45 a răspuns:

Pacat ca nu au simțit plăcerea trupească lăsată de Dumnezeu

| florinflorescu a răspuns:

Buna, nu cred ca din timiditate, mai degraba convingeri gresite sau frici sau religie. e mare pacat sa traesti o viata de om si sa nu te bucuri de asemenea dar. ca sa nu mai zic de darul de a da viata...dar fiecare cu viata lui, e mai bine sa nu judecam...

| 123456789010 a răspuns:

Unele sunt timide, iar unele poate nu își doresc asta. Sunt cupluri cărora le este frica sa o faca

| neutrino a răspuns:

Acest fenomen se intampla si la barbati, nu numai la femei.
Fiecare avem un destin pe care nu-l putem schimba.

| Jewlie a răspuns:

Depinde ce intelegi prin 'virgina'.
Daca te referi la faptul ca femeia nu a avut niciodata contact sexual cu penetrare, acest lucru se poate intampla din mai multe motive:
-este dorinta sa proprie sa nu intretina relatii sexuale cu barbati sau are o 'meserie' care ii impune asta (momentan imi vin in minte doar calugaritele)
-au asteptat barbatul potrivit cu care sa isi inceapa viata sexuala, dar acesta nu a aparut niciodata, iar apoi si-au acceptat pur si simplu 'conditia'
-poate sunt timide
Sper ca raspunsul meu te-a ajutat.

| ychigo a răspuns:

Pentru ca, majoritatea asa vor.

| Justrememberwho a răspuns:

Eu cred ca mai mint unele din ele, asa cum le mai pacalesc si eu cate o data si chiar tine laughing

| Sofia222668 a răspuns:

Se poate sa fie timide sau nu vor dar, e alegerea lor daca vor sa nu faca asta

Răspuns utilizator avertizat
| ChristianaFata a răspuns:

Raman probabil deoarece parintii le-au tinut prea din "scurt" si nu le-au dat libertatea sa aleaga ce e bine pentru ele. Seara buna

Răspuns utilizator avertizat
| lplostonyou a răspuns:

Eu cred ca nu l-e place pu.a happy

| MasterDisk a răspuns:

Sunt urate si grase in cele mai multe cazuri

| Cristi968 a răspuns:

Vor sa moara,, curate"