| RAY a întrebat:

De ce rata divorțurilor a crescut atat de mult in ultimi 50 de ani?

https://www.wf-lawyers.com/divorce-statistics-and-facts/

Răspuns Câştigător
| Endoryus a răspuns:

La unele intrebari nu iti raspund ca nu e treaba ta ceva atat de personal. Tot ce iti pot spune e ca nu are treaba una cu alta. Cel putin pentru mine. Daca intre o fosta si o viitoare iubita m-am culcat cu una sau mai multe fete, nu inseamna ca sunt predispus la inselat. Atata timp cat ea imi ofera tot ce vreau ( pe plan sexual ) nu am de ce sa caut in alta parte. Si in caz de nu imi place cum e cu partea intima, incerc sa rezolv problema. Daca nu se poate, ura si la gara. Nu as putea sa ma privesc in oglinda daca as insela. Nu ma doare de ce ar crede altii despre mine. Ma doare de ceea ce cred eu despre mine. Si clar nu pot fugi de mine.
Consider ca e bine sa incepi la 18 ani viata sexuala. Ca de nu ajungi un frustrat sexual ( vezi multi pe aici care au 18+ de ani si sunt virgini ). Vezi ura din comentariile lor fata de cei care fac sex. Nu ii poti condamna.

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Se căsătoresc de prea tineri,fac copii mult prea repede,merg mult pe interes,lipsa de comunicare, timpul si bani presează mult societatea, distanță (cum ar fi unul pleaca prin strainatate iar celălalt rămâne acasa), concepțiile proaste, moda etc.

| Plato a răspuns:

Se prostesc oamenii de cap.
In primul rand, sa casatoresc prea repede. Vezi tu, o gramada de cupluri se casatoresc dupa 3-4 luni, ceea ce e gresit. Parerea mea e ca, inainte de a te casatori, sa stai macar 1 an in aceeasi locuinta cu persoana respectiva. Deci nu doar intr-o relatie, ci 1 an in aceeasi casa. Pentru ca scandalurile incep odata cu mutatul impreuna.
Oamenii se casatoresc prea repede, nepregatiti, fara o baza sustenabila. Mi se pare ca nu inteleg ce inseamna casatoria, nu o iau in serios.
Se casatoresc prematur si fara rost, apoi clar ca divorteaza.

| RAY explică (pentru Plato):

Vezi man ca esti vedeta de ceva timp

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

"In primul rand, sa casatoresc prea repede. Vezi tu, o gramada de cupluri se casatoresc dupa 3-4 luni, ceea ce e gresit."

Da mah, prea repede, in conditiile in care chiar acum 100 de ani multe cupluri se formau fara sa se cunoasca deloc, sau cel mult din vedere, casatoriile fiind aranjate de altii...

"Deci nu doar intr-o relatie, ci 1 an in aceeasi casa."

Dar fara sa faci sex, nu? Ca nah, sexul inainte de casatorie e curvie dupa cum spun niste minti "luminate" de pe aici...laughing
Misto asta...

| Endoryus a răspuns:

PEntru ca femeia nu e mai vazuta de proasta daca divorteaza. Inca e impinsa de la spate sa faca asa ceva. Inainte era mare rusine desi saraca poate era batuta si injurata, scuipata etc. Acum daca nu ii convine ceva, pac. A divortat. 80% din divoturi sunt inaintate de femei. Poate vor sa se revanseze pentru raul patit in trecut. Cine stie. Stiu doar ca aceasta prostie numita casatorie, e degeaba. Chiar degeaba.

| RAY explică (pentru Endoryus):

Imi poti raspunde si la intrebarea

Sa imi raspunda doar persoanele care au curvarit mult timp si sunt intr o relatie, sunteti fideli? cati ani ati curvarit? ce v-a determinat sa intrati intr o relatie?

A experimenta la pubertate sexul este ceva pozitiv sau negativ dezvoltari unui individ?

cei care spun ca este ceva negativ ce solutie ar putea exista?

cei care raspund pozitiv nu credeti ca curvia duce la infidelitate pe viata?

| Endoryus a răspuns (pentru RAY):

La unele intrebari nu iti raspund ca nu e treaba ta ceva atat de personal. Tot ce iti pot spune e ca nu are treaba una cu alta. Cel putin pentru mine. Daca intre o fosta si o viitoare iubita m-am culcat cu una sau mai multe fete, nu inseamna ca sunt predispus la inselat. Atata timp cat ea imi ofera tot ce vreau ( pe plan sexual ) nu am de ce sa caut in alta parte. Si in caz de nu imi place cum e cu partea intima, incerc sa rezolv problema. Daca nu se poate, ura si la gara. Nu as putea sa ma privesc in oglinda daca as insela. Nu ma doare de ce ar crede altii despre mine. Ma doare de ceea ce cred eu despre mine. Si clar nu pot fugi de mine.
Consider ca e bine sa incepi la 18 ani viata sexuala. Ca de nu ajungi un frustrat sexual ( vezi multi pe aici care au 18+ de ani si sunt virgini ). Vezi ura din comentariile lor fata de cei care fac sex. Nu ii poti condamna.