| anonim_4396 a întrebat:

Bună tuturor!
De ce credeţi că rata divorţurilor creşte pe zi ce trece?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sentimentul iubirii nu a fost sincer și pur de la începutul relației!
Pa, pa.

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
pentru ca acum nu mai exista dragoste, este doar interes material..acolo unde exista dragoste, nu exista divort! acei tineri care isi doresc cu adevarat o familie sunt putini... poate si sistemul este de vina, nu locuri de munca/nu casa/nu masa/ etc.
O seara frumoasa sa aihappy

| DDCC a răspuns:

Mai nou, cuplurile pun accent pe cât de sofisticată să le fie nunta și nu pe cel mai important lucru: cât va dura căsnicia.
În plus, parcă sunt la modă sau mă înșel eu? thinking

| Delicacy a răspuns:

Nepotrivire de caracter.

| prisacarul56 a răspuns:

In ziua de azi ne plictisim repede unul de altul, nu mai avem rabdare nici macar fata de noi insine, totul e numai o spoiala de suprafata, inclusiv sentimentul care se mai numeste inca dragoste.

Răspuns utilizator avertizat
| dominic90demy a răspuns:

Deoarece lumea se schimba.Si oamenii au alte preocupari, nu se mai gandesc la ceea ce conteaza cu adevarat.plus ca apar tentatii la tot pasul.si la un moment dat e greu sa le evitithinking ...sau oamenii pur si simplu se grabesc, fara sa-si dea seama ca nu sunt inca pregatiti.E trist...