| alina_4026 a întrebat:

De ce sarutul cu ochii inchisi se considera sarut din dragoste?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Pentru ca se crede ca cine tine ochii inchisi e mai tandru, are mai multe emotii si traieste momentul la intensitate maxima.

15 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Doar se considera... oricum e mai pasional si intim asa!

| Razvan a răspuns:

Pentru ca lucrurile frumoase nu le poti vedea ci simtiwinking

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Sarutul cu ochii inchisi este un abandon. Al fiintei. In el, excitatia prinde forma si dorinta manifestare. Este o dovada sigura a unei forme de iubire si mai ales a placerii. Cu o singura conditie: cand ochii se inchid, trupul trebuie sa vibreze. Altfel totul nu este altceva decat teatru ieftin care nu convinge.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pentru ca e mult mai romanticlove struck
Daca ti ochii inchisi nu iti mai distrage nimeni si nimic atentialove struck

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Fiecare actioneaza sub impulsul momentului, dupa cum simte.

| Victoria a răspuns:

Pentru ca e mai romantic.

| SufletDeCopil a răspuns:

Buna. Pentru ca este mai tandru, mai romantic. kisslove struck

| amoremioX a răspuns:

Pentru ca e mai frumos. ce farmec ar avea un sarut cu ochii deschisi? niciunulwinking

| bianca a răspuns:

~pentru ca e mai romantic
~pentru ca se zice ca ai mai multa incredere in pers care te saruta

| Te besk a răspuns:

Pt ca doar asa simti vibratia DRAGOSTEI! Multi pup:-x, pawave

| →s ♥ ą← a răspuns:

Pai incearca cu persoana iubita. un sarut cu ochii inchisi si unu cu ochii deschisi si vei vedea :p! Feel:X

| 61n4 a răspuns:

Atunci cand inchizi ochii traiesti momentul, simti altceva ...incearca sa saruti pe cineva cu ochii deschisi apoi inchidei. o sa vezi diferenta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar cine ti-a zis asta?
Nu vrea sa vada persoana pe care o saruta...de asta tine ochii inchisi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aha waiting
deci asa. bine bine sa vezi ce ma iau de gagikmiu ca nu ma saruta tot timpul cu ochii inchisi waiting stai sa vezi ce ii fac waiting

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. E mult mai romantic :X:X
2. Un lucru facut din dragoste nu se vede ci se simte :X
3.Asa sa lasat sa fie laughing tongue dar eu nu pot sa sarut cu ochi deschisi nu are farmec!
By3 :X