| Michael6996 a întrebat:

Care e diferenta ca in timpul unui sarut ochii sint inchisi sau deschisi?

Răspuns Câştigător
| CoquineNoire a răspuns:

In timpul unui sarut cu ochii deschisi vezi reactiile, placerea iubitului/ei iar atunci cand inchizi ochii nu mai vezi clar si te lasi purtata de val, de placerea sarutului

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Persoanele foarte implicate in sarut, dar carora le pasa mai putin cu cine se saruta, inchid ochii. Persoanele foarte indragostite de partener, ii tin deschisi fiindca cea mai multa placere le-o ofera admirarea partenerului.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Gabi87, se bazeaza pe experienta personala si nu numai. Daca esti atent in experienta ta personala, ai sa observi ca daca te saruti cu o partenera de care esti foarte indragostit, nu te induri sa inchizi ochii, fiindca emotiile de pe fata ei imbunatatesc mult sarutul.

| Vizitiul a răspuns:

Asta depinde in mod direct de cei care se ling. Adica, eu sunt obisnuit sa-i inchid sau nu. Si asta nu inseamna ca vreau sa vad ceva sau nu. Pana la urma, totul se rezuma la buze, limba si dinti (in cazuri triste). Nu poti spune ca ala ce tine ochii inchisi e mai profund sau ca ala ce tine ochii deschisi vrea sa vada ceva anume.

Răspuns utilizator avertizat
| Lovely a răspuns:

Nu e nici o diferenta, dar e mai ca lumea cu ochii inchisi, e mai psional, parerea mea

| Lovely a răspuns:

Profund gandit raspunsul brigaela dar nici eu nu sunt de acord cu tine.

| blaxy a răspuns:

Brigaela nusunt deakord cu tine.

| TheSpecialOne a răspuns:

Cu ochii deschisi vezi iar cu ei inchisi nu si risti sa te trezesti cu o palma peste botic.

| Borgir a răspuns:

Brigaela Hmm...

| adriana543768654567895334 a răspuns:

Mai intens laughing

| RuxiKasandra a răspuns:

Nu este o diferenta pentru toata lumea. De exemplu eu am "reflex" ca tot timpul cand ma sarut cu o persoana sa tin ochi inchisi. Dar acum logic, nu e mai frumos sa ti ochii inchisi si sa simti placerea, decat sa ii ti deschisi si sa fi atent in alta parte?

| bábýdőll_1751 a răspuns:

Cu ochii inchisi te concentrezi mai mult pe sarut te desprinzi intr-un fel de lume inconjuratoare, iar senzatile sunt mai puternice.

| xMikishor a răspuns:

Eu cand ii tzin inchisi ma simt ca si cum as zbura.(daca ma saruta cine trebuie) Iar cand ii ai deschisi nu ai nici o senzatziebig grin. Asta e parerea meabig grin

| stefanescu3 a răspuns:

Cum vrei tu eu cand m-am sarutat prima data am lasat cochii deschisi si fata inchisi