| kikikiki a întrebat:

De ce se tem oamenii de singuratate?

2 răspunsuri:
| Criiistinutsa a răspuns:

Pentru ca singuratatea indelungata duce in general la nebunie. Exceptie fac pustnicii si calugarii, insa nici acestia nu sunt singuri, ci simt in permanenta prezenta lui Dumnezeu.

| Alemoni a răspuns:

Pentru ca este dureros.
Pentru ca nu poti sa impartasesti cu nimeni bucurie, zambete, visele, iluziile.
Exista multe tipuri de singuratate. Singuratatea de dupa o relatie esuata, si oamenilor le este frica sa se mai implice in alte relatii. Dar, exista si persoane care pur si simplu prefera sa ramana singure. Si mai multe.
Oricum ar fi ea, este o nefericire. Poate una dintre cele mai mari.
Insa sunt persoane carora le place singuratatea.
Bafta!