| KimY a întrebat:

De ce oamenii se tem de singuratate? De ce?

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Fiindca singuratatea e oribila...
Te simti groaznic atunci cand nu ai pe nimeni alaturi ...cand nu ai la cine sa iti descarci sufletul...
pur si simplu e groaznic!
.si stiu din proprie experienta...

| mgtow a răspuns:

Sunt speculatii doar nimeni nu e singur niciodata toata lumea e unita pe pamant chiar daca nu are pereche afara cand paraseste casa vede alte persoane ce naiba doar ii se mai face dor de scula/gaurica si plange sau wtf. laughing

| noktambul a răspuns:

Simplu. Din exact aceleasi motive din cauza carora si tu te temi de singuratate.

| ɐɹıʌןǝ a răspuns:

Eu sunt în acea stare și e groaznic.Deasta se tem...nu ai cu cine să împarți lucrurile,faci aceleași lucruri zi de zi,nu poți să spui nimănui ce ai pe suflet,nimeni nu te alină,nimeni nu e lângă tine să te ajute,nimeni nu e acolo să te amuze când ești trist,nimeni nu e acolo când verși o lacrimă să ți-o șteargă, nimeni nu e acolo să îți acolo să îți acorde iubirea de care ai nevoie mereu, nu e nimeni care să-ți spună ceva! E un chin!

| auroraa a răspuns:

Ca-s prosti... uneori chiar nu inteleg ca au nevoie de singuratate

| haifisch a răspuns:

Pentru ca omul este o fiinta sociabila. Simte nevoia emotionala a unei companii.
Daca ar gandi un pic, ar vedea ca singuratatea nu e chiar asa groaznica si ca avem nevoie si de singuratate. Eu sunt mai singuratic si nu resimt prea mult nevoia de companie (asta si pentru ca e greu sa gasesti o companie de calitate).