| RAY a întrebat:

De ce sexul trebuie sa presupuna o relatie?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Bine, e prostitutie din partea femeii, dar din partea barbatului, e ceva mai nobil? Femeia ce vrea, vrea sa puna resursele barbatului in serviciul familiei, inclusiv ea, dar si copiii. Iar barbatul vrea sa obtina placerea sexuala. E mai nobil asta?

19 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa presupuna o relatie si aici ma refer la o relatie de dragoste. Depinde ce isi doresc cei doi oameni, o relatie sau doar sex.Insa daca ai o relatie bazata pe sex, e mai complicat. Exista riscul ca unul sa se indragosteasca, ca unul sa vrea mai mult sa il controleze pe celalalt, etc.Deci e mai frumoasa o relatie, acum depinde de persoane.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Nu e adevarat pot face sex si fara sa fie o relatie cu respectivul, gen one night stand

| minrest a răspuns:

Man, trebuie sa primeasca si femeia ceva. Si daca merge treaba si relatia e armonioasa, dar mai ales sigura, ajunge sa ii cada bine si femeii sexul. Asta, in cazurile fericite. Daca relatia rezista dar nu e satisfacatoare, femeia pastreaza o rezerva si atunci sexul nu inseamna mult pentru ea. Poate sa negocieze sexul pentru diverse avantaje. De exemplu, ei ii plac nuntile, tie nu, daca nu mergi cu ea, e un pic indispusa, si nu are chef de sex. Cam un an, doi, asa. Sau nu se coboara sa practice prostitutia in cadrul familiei, dar nici sex nu mai da. Asa ca trebuie multa atentie la alegerea unei femei. Salut.

| RAY explică (pentru minrest):

Barbatul vrea sex femeia vrea resurcele barbatului lucru descoperit in 30 de anii de cercetari de helen fischer, asta nu-i prostitutie?

| raluk27 a răspuns (pentru RAY):

Esti prea obsedat de Helen Fisher. Mai schimba ideile, mai da jos ochelarii de cal. Daca ar fi asa, de ce femeile au job? De ce sunt multe femei (unele care au copii), care se sustin singure? Tu de ce curtezi o fata, de ce ii vorbesti frumos, de ce ii duci o floare? Urmand rationamentul tău ar trebui sa te duci la ea "pisi, ia mami de-aici 100 de lei, si ne vedem la mine, ca azi am chef de sex. "

| RAY explică (pentru minrest):

Nu man nu e mai nobil, nu

| RAY explică (pentru raluk27):

Atractia fizica este egala cu atractia sexuala, normal ca o doresti ca te atrage sexual

| raluk27 a răspuns (pentru RAY):

Nu mi-ai răspuns la intrebari. Daca femeia vrea resursele barbatului, nu ar mai avea nevoie de job.

| RAY explică (pentru raluk27):

Minrest are dreptate,nu cred ca femeile cauta doar sa fie intretinute de barbati si cauta un viitor asta explica si helen fischer in timp ce barbati cauta cantitatea ele cauta calitatea, un barbat alfa daca mai exista in ziua de azi asa ceva, suntem finte emotive de asta nu pot afirma ceva despre oamenii, dar in intrebarea mea nu era vorba de ce isi doresc femeile/barbati si despre nevoia prima umana sexual care nu trebuie sa presupuna relatie parerea mea, fiecare poate crede ce doreste

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Bine, e prostitutie din partea femeii, dar din partea barbatului, e ceva mai nobil? Femeia ce vrea, vrea sa puna resursele barbatului in serviciul familiei, inclusiv ea, dar si copiii. Iar barbatul vrea sa obtina placerea sexuala. E mai nobil asta?

| sofisis a răspuns:

Ce prostie...nu trebuie deloc sa presupuna asta. Si sincer nu vad cum naiba ai reusit sa pleci de la intrebarea asta si sa ajungi cumva tot la concluzia ca femeile sunt niste panarame ahtiate dupa bani si pozitie sociala...wtf?

| RAY explică (pentru sofisis):

Nici eu nu stiu cum

| Paradoxal8856 a răspuns (pentru sofisis):

Zilele trecute ma uitam la un top 25 vede casatorite cu oameni de rand. Toti barbatii celebri aveau femei simple, invatatoare, inghijitoare sau femeia de la bar si toate femeile aveau numai sefi, cap IT, sef la nu stiu ce lant de restaurante si oameni sus pusi. Ce spune astea? AA da, nu toate sunt la fel, spune repede

| R0R0 a răspuns:

Si de la un raspuns ai facut o intrebare...

| Felys a răspuns:

Nu este obligatoriu, dar este mai sigur cand faci sex cu aceeasi persoana si exista fidelitate reciproca decat cand o faci cu una la nimereala, apoi alta si tot asa

| Idkidk a răspuns:

De ce pui intrebari despre sex?

| RAY explică (pentru Idkidk):

Ca asa mi-a venit

| Anonimuserr a răspuns:

Nu neapărat. CE în cazul prostituatelor presupune o relaţie? Eu mă îndoiesc că cineva are o relaţie cu o prostitută de pe centură.

Răspuns utilizator avertizat