| RAY a întrebat:

De ce trebuie ca sexul sa presupuna iubirea fata de o persoana sau o relatie, casatorie? din moment ce e o nevoie normala mostenita genetic?
in ziua de azi sunt atatea metode prin care se impiedica copii, boli etc

Răspuns Câştigător
| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Sexul nu presupune iubire. Dragostea presupune. Esti liber s afaci sex fara sa iubesti, dar de preferat cu o fata care gandeste ca tine

3 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Cine a spus ca trebuie?
Eventual asa ar fi frumos, dar nu se mai practica de mult lucrul asta.
Pustoaicele(unele) se avanta in pat la toti, iar barbatii alearga de colo colo pentru ''prospaturi''
Sexul nu presupune iubire fata de o persoana.
Aici exista doar satisfacerea de sine, si atractie.

evenso
| evenso a răspuns:

Iubirea, dragostea, arta seductiei, casatoria, toate sunt notiuni, fenomene, institutii create pentru a sustine acelasi scop, interesul de a ne reproduce si transmite genele noastre mai departe.

| Oana92 a răspuns:

Dar cine spune ca trebuie? Exista o gramada de oameni care fac sex si nu se iubesc si nu au o relatie...