| anonim_4396 a întrebat:

De ce sunt fetele din ziua de azi atat de naive? Astept parerile voastre cu drag!

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Prietene tu nu stii ce vorbesti? Cat de mica si de sfrijita ar fi, cat ti-ar da impresia ca sunt naive de fapt NU sunt.
Ai vazut pisicile cand stau blande si le mangai cum torc. iar cand te intorci 2 secunde te-a lasat fara deget? Asa si cu fetele. le mangai, le ocrotesti, si cand ai facut prostia sa iei mana de pe ele ai belit-o.
Eu zic sa-ti schimbi parerea despre fete, in caz ca ti s-a urat cu binelewinking

22 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Cata dreptate poate avea nony laughing
Exista si fete naive... dar sunt putine.si au in jur de 14 ani.Banuiesc ca nu la ele faci referire.
Nici nu iti imaginezi ce perverse si prefacute pot fi fetele.
La naivitate sunt fruntasi baietii... ce le cred pe fete firave, inofensive si naive... fara a-si da seama ca ele doar se folosesc de o masca data de la mama natura.

| Silvia a răspuns:

Habar n`am thinking
Tare as vrea sa stiu laughing

| buburuzAndreea a răspuns:

Nu sunt naive doar cele din ziua de azi. Intotdeauna a fost asa. E ceva normal, pana nu se da singura cu capul de sus nu se invata minte. Trebuie sa treaca prin mai multe experiente (unele neplacute) ca inteleaga cum functioneaza lucrurile. Sunt naive doar la inceput, apoi, incet-incet incep sa prinda experienta si sa se maturizeze indeajuns incat sa-si poarte singure de grija.

| Linda a răspuns:

Eu cred ca naivitatea in dragoste este putin diferita de naivitate in general. Ca exista naivitate de acest tip atat la baieti cat si la fete. Multi isi inchipuie ca pot fi cu cineva mai grozav decat ei. Dar dusul adevarului da pana la urma peste ei. Una este ca cineva sa-si doreasca sa te cucereasca si alta sa vrea intr-adevar sa ramana cu tine. Dar fara naivitate in dragoste ar fi foarte irespirabila viata...
Si experienta din familie are un rol important. Daca cei din jurul tau ti-au spus de cele mai multe ori adevarul cand dai piept cu lumea crezi ca si ceilalti sunt la fel.

auran
| auran a răspuns:

Poate, pentru ca au crescut prea repede, lipsa comunicarii cu parintii (pentru ca ei nu sunt cool si sunt prea invechiti), competitie prosteasca - care este mai tare, cine agata cei mai tari baieti si de preferat cu multi bani ca sa poata fi invidiate...

| yanny`s a răspuns:

Mie mi se pare ca baietii din ziua de azi se poarta ca niste "catelusi" tinuti in lesa. Parca tot mai multe fete fac ce vor din iubitii lor. nu noi suntem naive, ci asta cred baietii. Intradevar mai sunt si exceptii, dar in general cred ca baietii sunt naivi, nu fetele.

| Lorenyk a răspuns:

Nu toate sunt naive. insa ce; le care sunt, sunt din lipsa de educatie pe care parintii ar fi trebuit sa le-o dea si nu le-a dat-o din diverse motive, cel mai des din cauza ca nu stiu cum sa discute cu ele, sau pentru ca anumite subiecte le considera tabu, sau pentru ca pur si simplu nu constientizeaza (sau nu vor sa accepte) ca fetele lor au crescut.

| Macho a răspuns:

@ingeras---> ce zici tu acolo sunt lucruri noi pentru mine. poate pentru ca traiesc in alta tara(italia de 4 ani) dar baiat sa fie tinut in lesa? hehe. e rau atunci.
Adevarul e ca da. fetele sunt cam naive. cel putin pustoaicele .de 15-16 ani.ca dupa 17 sunt hoatze.numai dupa masini si malai.si daca le auzi.nici una nu se uita la masina. dar totusi nu ar sta cu un baiat care ar vizita-o cu bicicleta. alea de 15 ani le dai un sarut. o duci la un film. un pic de papagal si ai vrajito.acum depinde de fiecare. de ce sunt asa?
Pai cred ca mereu au fost asa. nu doar in ziua de azi thinking

| urbanghost a răspuns:

Naive? Asa dau impresia, dar naive nu o sa fie niciodata. Poate pustoaicele acelea mici, fara minte poti sa zici ca sunt naive!

| cîrne a răspuns:

Ce te face sa crezi ca-s naive?eu as zice mai degraba superficiale

| cîrne a răspuns:

Ce te face sa crezi ca-s naive? eu as zice mai degraba superficiale

| happy.....withoutyou a răspuns:

Ce ai in vedere prin naive, si sa stiti ca nu toate adloscentele de 14-15 ani sunt naive...contraziceti-ma,daca puteti...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Pentru că sunt credule, lipsă de experiență, neajunsurile din familie, anturajul, lipsa de informații și comunicare, etc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Pentru că sunt credule, lipsă de experiență, neajunsurile din familie, anturajul, lipsa de informații și comunicare, etc..
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca sint destul de inteligente dar pozeaza in naive ca sa obtina ce vor de fapt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda...ai dreptate...anturajul de baieti mai mari... le afecteaza foarte mult gandirea...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmm...deci...m-am prins... ce mi-ati spus voi... mi-a deschis ochii...si cand ma gandesc...la ele cu ochii aia de caine ploat...si te face pe la spate... aveti dreptate...va multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In fine.ma refeream naive...in sensul ca se lasa usor vrajite de baieti mai mari [fetele 13-18] am auzit cazuri de fete de 14 ani cu baieti de 29... ele n-au minte? @urbanghost la o intrebare de a ta am vazut asta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fetele sun naive cand le promite cineva totul ceti poti dori... apoi le parasesc si ele se fac in curve

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parerea mea este ca sunt si fete naive, dar nu chiar asa multe...si naivitatea lor este dat anturajului

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte putine fete sunt naive in ziua de azi.Majoritatea sunt inteligente, foarte des mult mai inteligente ca baietii, pentru ca majoritatea ii pacalesc pe iubitii lor cu frumuseta lor nat si fac absolut ce vor cu iubitii lor. in concluzie fetele sunt mult mai inteligente

| andreidinamo47 a răspuns:

Dragul meu...pe ce lume traiesti? ai spus ca fetele din ziua de azi sunt naive...inseamna ca nu intelegi sensul cuvintului "naive"...90% din fetele din ziua de azi sunt sirete si viclene mergand pe sistemul "scopul scuza mijloacele"... fara sa jignesc pe nimeni... Dar este la fel de adevarat ca mai exista si fete cu inima si care tin cont de sentimentele celor din jur.