| xLionel a întrebat:

De ce credeti ca fetele din ziua de astazi sunt asa naive?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea dauneaza grav sanatatii. La fel ca si aia care iarta cand el sau ea inseala si alte mii de motive. Dragostea prosteste laughing

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

De ce generalizezi?

| xLionel explică (pentru NOname):

Trebuia sa specific in intrebare ca aici ma refer la fetele care sunt deja. Adica de ce fetele care sunt naive sunt naive? Am vazut intrebari pe TPU puse de fete care se plang ca sunt batute/injurate de iubitii lor si ele nu fac nimic pentru ca cica "il iubesc". In ziua de astazi baietii cuminti nu mai sunt apreciati, fetele prefera baietii "cool" care fumeaza si consuma alcool. Oare de ce?

| NOname a răspuns (pentru xLionel):

Iar generalizezi. laughing

Fetele, care sunt naive, sunt naive, pentru că aşa sunt...şi nici măcar nu ele, ci unele gânduri şi fapte de-ale lor. Ce contează de ce?

| xLionel explică (pentru NOname):

Doar din curiozitate as vrea sa aflu deoarece nu le inteleg laughing

| darrio2007 a răspuns:

Din cauza internetului.

| RAY a răspuns:

Eu cred ca baieti sunt foarte creduli si naivi, vad multi care viseaza ca niste fetite la marea iubire,fetele joaca teatru foarte bine, unele sunt viclene, ipocrite si joaca teatru, se dau timide, naive ca le cazi in plasa lor

| xLionel explică (pentru RAY):

Eu ma refer la fete nu la baieti, cu toate ca si ei pot fi creduli si naivi. Sunt doar curios cum de fetele reusesc sa se lase pacalite de acesti "badboys" si sa sufere dupa.

| RAY a răspuns (pentru xLionel):

Tu vorbesti de badboys, pai sunt frumosi, populari, stiu sa minta bine, si fetele pun accent pe fizic sa stii

| anonim_4396 a răspuns (pentru xLionel):

"Sunt doar curios cum de fetele reusesc sa se lase pacalite de acesti "badboys" si sa sufere dupa." aia numai este naivitate e pura prostie. Cauta bine pe site aici la intrebari recente si ai sa vezi o retardata ( ca altfel nu ii poti spune ) care sta cu unul de 8 luni si a iesit recent din spital din cauza lui. Aia e naivitate? Nu. Daca se poarta cu tine ca ultimul jegos si ramai cu el, iti meriti fiecare bataie care iti da, avand in vedere ca sunt acolo afara barbati care s-ar purta cu ea ca ultima femeie de pe planeta.

| xLionel explică (pentru anonim_4396):

Am vazut intrebarea. Si din aceasta cauza am pus si intrebarea deoarece nu pot intelge cum de accepta toate jignirile acelui barbat si inca mai spune ca-l "iubeste". Unele fete/femei chiar nu prea au minte din pacate sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru xLionel):

Dragostea dauneaza grav sanatatii. La fel ca si aia care iarta cand el sau ea inseala si alte mii de motive. Dragostea prosteste laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că așa sunt UNELE. Poate din cauza lipsei de: informații, experiență, comunicare. Vârstă mică...etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele sunt prostuţe, altele sunt "prostite", unele cred în prea multe aberaţii pe care le citesc sau văd, sau pur şi simplu aşa sunt datorită oamenilor din jurul lor.

| MorganaM a răspuns:

Eu cred ca tot timpul au fost in aceea proportie... numai ca se vedea in moduri diferite fata de prezent.