| anonim_4396 a întrebat:

De ce toata lumea incearca sa socializeze cat mai mult, multi vor sa-si fata iubite/iubiti, toata lumea se plange ca nu are prieteni si ca nu reuseste sa se integreze in clasa in care sunt? E ciudat

8 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Nu suntem creați pentru a fi singuri. Dar, din păcate, în prezent societatea noastră a devenit individualistă, egoistă, invidioasă, a uitat să comunice datorită avansului tehnologic în comunicare.
Nu se mai stă decât cu mobilul în mână, pe diverse site-uri de socializare.
Și, astfel oamenii simt nevoia să socializeze. Nimeni nu mai are timp în viața reală să socializeze.
Apoi, a intervenit această diferențiere pe criterii financiare, lucru foarte grav!
A intervenit o diferențiere și umană, dacă ești mai liniștit, politicos ești un ciudat.
Trebuie să mergeți înainte și să nu băgați în seamă răutățile!

| Freya1 a răspuns:

Pai traiesti in societate si printre oameni, daca nu poti sa socializezi nu te poti integra.
Integrarea in societate te ajuta in a nu te simti singur, in a primi ajutor, intelegere etc.

| Freya1 a răspuns:

Trebuia sa imi dau seama dupa intrebare ca ceva nu e ok...
In fine.De ce ai nevoie de asta? Pentru a fi fericit, binedispus, ajutat, sprijinit asta in caz ca nu esti deja depresiv si ai de gand sa te sinucizi.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Din doua motive:
1. Pentruca perpetuarea speciei se face prin reuniunea dintre un mascul si o femela. Omul se deoasebeste de animale prin faptul ca are ratiune si dispne de fenomenul iubirii.
2. Oamenii traiesc intr-o societate, unde trebuie sa socializeze.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Si de ce zici tu ca e ciudat?

| Hanryk a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Pentru ca e ciudat, oamenii trebuie sa traiasca in jungla si sa fie singuri. Parerea mea de prost, vezi ca vorbesti cu un prost acum deci...

| CleanHeart a răspuns:

Nu e ciudat, fiecare om are nevoile lui si e normal sa si le indeplineasca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din frica de a ramane singuri si fara prieteni, parteneri, partenere.E bine te ajuta sa te dezvolti prietenii si oamenii din jurul tau, dar cand fericirea ta depinde de ei, e o problema.