| OnlyTheScript a întrebat:

Vreau sa vad cum reactionati intr-o anumita situatie:
Sunteti clasa a 7-a si o fata noua se transfera in clasa voastra. Acea fata nu arata chiar asa de superb (poarta ochelari). Intra in clasa si incepe sa vorbeasca cu toata lumea, incearca sa se faca placuta, vrea sa isi stranga cati mai multi prieteni. Avand in vedere ca sunteti o clasa de fite si o fata de clasa de mijloc incearca sa se integreze in grupul vostru, cum ati reactiona? O luati la misto si o indepartati de voi sau ii raspundeti si voi cu amabilitate, vorbiti cu ea etc etc. Raspunsuri sincer, dau fundita! :*

12 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Dumnezeule, ce mentalitate!
Ce conteaza din ce mediu provine sau cum arata? Important e felul ei de a fi.
Nu trebuie sa judeci un om dupa defectele lui, pentru ca fiecare avem. Si oricat de perfecti crezi ca sunteti voi ceilalti colegi, sa nu crezi ca e tocmai asa.
Mai bine o imperfectiune fizica decat una de caracter.
Raspuns: prietenii NU se aleg dintr-o clasa sociala, sau NU se fac pe criterii materiale sau de aspect.

| claudinho18 a răspuns (pentru Nicoleta):

Uneori persoanele cu ochelari sunt mai dragute decat daca nu ar purta, pur si simplu le sta mai bine.Nu cred ca asta ar trebui sa fie criteriul dupa care sa hotarati daca acceptati sau nu o persoana.

| Nicoleta a răspuns (pentru claudinho18):

Exact! In ziua de azi ochelarii nu mai sunt vazuti ca un defect.
E trst ca inca mai exista persoane care vad asta ca pe ceva urat.

| ayosmdk a răspuns:

Nu pot sa raspund... In primul rand nu am fite deci nu pot sa imi imaginez prea bine laughing
Asa cum sunt acum, cu siguranta ca m-as imprieteni cu ea

| OnlyTheScript explică:

Va multumesc din tot sufletul ca mi-ati raspuns, m-ati facut sa ma simt mai bine! happy

| AnYyCrZ a răspuns:

Helloooo! Ce conteaza ca e din clasa mijlociee? :O Eu una as accepta-o si as vrea sa o cunosc ca sa vad daca se merita sa fim prietene, dar asta nu inseamna ca daca nu ai bani nu poti vorbi cu cei ''de fite''. Dormiti pe saltele de bani si uitati sa fiti oameni, iar calitatile cuiva sunt mai importante decat toti banii din lume happyIar prietenii ti alegi dupa cum se comporta cu tine, cum te ajuta cand ai nevoie etc.

| teateutza a răspuns:

As fi draguta cu ea

| Analisse a răspuns:

Depinde si caracterul fetei... Nu zic ca eu sunt una din acele persoane cu fite, dar chiar daca e de clasa mijlocie si caracterul ei e inacceptabil voi ce ati face? Ati primi-o ca si prietena?
Dar daca acea fata ar fi draguta sociabila cu un caracter de nota 10, eu as primi-o cu cel mai mare drag sa-mi fie prietena...

| DanutaDanna a răspuns:

Mie mi-ar placea ca fata asta sa vina in clasa mea... eu cred ca ne-am intelege ffffffffff bine(ca surorile big grin ) si ca am deveni prietene buuune :* big grinwinking

| OnlyTheScript explică (pentru DanutaDanna):

Nu "am fi" ci "suntem" prietene bune... uite chiar daca plec de la noi din clasa la alta scoala nu va voi uita.happy

| DanutaDanna a răspuns (pentru OnlyTheScript):

Sper,DIDI! Dar oamenii se mai si schimba... Si cred ca daca ne vom intalni peste 10 ani nici n-o sa ma mai recunosti. sad

| OnlyTheScript explică (pentru DanutaDanna):

Asta numai in cazul in care as da cu masina de copac si cu capu' de parbriz si mi-as pierde cunostintawinking