| anonim_4396 a întrebat:

De ce TOATE fetele/femeile sunt considerate ca fiind niste regine de restul lumii dar si mai enervant de ele insasi?

Nu intelegeti gresit insa de ce fetele par mai,, importante" si ce ar trebui sa fie ele mai respectate decat baietii? Si de ce ele primesc mai mult ajutor decat baietii?

Ideea e ca unele prea si-o iau in cap cu chestia asta si incep sa se creada persoane importante si ii privesc pe baieti ca fiind niste insescte si nimic mai mult. Mai ales cand incep ele cu teoriile lor cu. " respectul fata de o fata sau vai Doamne nu da in mine ca sunt fata sau... ce? cum sa fac eu asa ceva? sunt fata! :/ "

1. Respectul fata de o fata. Sunt sigur ca unii dintre voi cunosteti baieti care sunt mai draguti cu fetele, nu? Insa sunt curios daca sunt la fel de draguti si cu baietii? Adica daca ii ajuta, daca-i respecta. etc. Dupa parerea mea unii sunt chiar niste sclavi, deci sa mor eu de nu. Ok. inteleg ca ajuta o fata care ti-e prietena/ colega de clasa sau nu stiu. Insa de ce nu face acelasi lucru si cu baietii? (bine, unele lucruri nu pot fi facute si la baieti) insa sunt unii care ar face orice pentru o fata care le pun pe ele mai sus decat propria persoana, dar cu prietenii lui e alta treaba. Poate unii nu realizeaza asta, insa cum mai sunt fetele din ziua de azi, bineinteles ca profita de prostia/bunatatea acelui baiat

2. Sa nu dai intr-o fata. Pe bune? Asta-i ceva lege sau ce? Daca X are un conflict cu o colega de clasa si aia sare la bataie, si-i da pe unde apuca, el nu are dreptul sa se apere sau sa faca si el acelasi lucru? Ca vai de mine e,, o fata neajutorata si ca nu e voie sa dai in fete". Mhm. dar daca s-ar plimba pe hol si un baiat ar da din greseala peste el, atunci de ce sare la bataie?

Sper sa nu intelegeti gresit. Nu sunt badaran cu fetele nu sunt genul de om rau, sunt corect. Eu ma bazez pe vorba,, ma respecti? atunci te respect si eu pe tine". Nu pot sa fiu un sclav si sa-i fac uneia toate mofturile in timp ce ea s-ar **** pe mine. Sau sa dau intr-o fata. Ok, inteleg ca fetele sunt mai,, slabe" decat baietii. Eu nu as da intr-o fata doar daca ar fi o amica/ foarte buna prietena / iubita. In rest pe celelalte le vad ca pe niste simpli oameni. SI nu am nimic cu cei care sunt amabili cu fetele, insa sper ca sunt la fel si cu baietii.

Care e parera voastra despre asta? Cu ce sunt fetele mai presus decat baietii si de ce unii baieti se poart mai frumos cu fetele decat cu baietii? Si pe mine ma enerveaza ca si-o iau in cap cu chestia asta si se cred fiinte nevinovate.

Răspuns Câştigător
| domnuleu23 a răspuns:

Nimeni nu e mai important decat altcineva, asta e ideea care se vinde in societatea noastra, asa se fac banii in 2017. Daca ai inceput sa consideri fetele mai importante asta se datoreaza respectului de sine scazut pe care l-ai obtinut din cauza Facebook-ului, tv-ului, instagramului, etc. Generatia asta este o generatie narcisista si are nevoie de confirmari din partea altora ca ceea ce fac este bine si trebuie sa li se spuna ce-i fac fericiti, o fericire falsa. Parintii care posteaza poze cu proprii copii sunt parinti satui de viata de adult si vor sa se laude ca de fapt au o viata fericita in fiecare zi, asa si fetele isi fac poze la cur si la tate sa primeasca like-uri, sa demonstreze ca sunt disponibile si sa te refuze frumos. Cand o fata face chestii de genul asta si refuza toti baietii, face asta ca sa se simta superioara, sa te inferiorizeze pe tine ca baiat, sa te faca sa crezi ca esti un pervers bolnav, ca toti baietii vor doar sa le foloseasca(nu exista asa ceva, sexul se face in 2 deci daca tu te folosesti de ea si ea se foloseste de tine), intelegi ideea, se numeste feminism. Tot ele sufera in final asa ca nu-ti mai bate capul, o femeie nici ea nu se intelege pe sine.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1,respecti pe cine te respecta indiferent de sex, fetele nu iubesc cu adevarat ele profita de un baiat ca apoi dupa ce sa satisfacut sa mearga la alt baiat e ceva normal noi nu facem la fel? noi daca nu ne indragostim si gasim alta mai atractiva fugim la asta, sunt si baieti care profita de tine daca esti bun, ce de curve masculine nu ai auzit? daca esti bun omul te ia de fraier si isi bate joc de tine
2, rar fetele se bat cu cineva ele mai mult se barfesc,plus ca exista politie,daca tea atacat cineva il raportezi la politie, baieti se comporta din motive sexuale, si asa zis baieti cuminti sunt niste curve masculine care se dau cuminti, buni doar ca primeasca vaginul acelei fete, putini sunt buni cu adevarat

| Nemessys a răspuns:

Ce usor e sa dai copy/paste, nu?

Răspuns utilizator avertizat