| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU ! La mine la scoala sa fi cum se zice "popular" e o chestie de obsesie pentru unii.Adica unele fete devin populare fiind cu baieti de la toate clasele si baietii prin nebuniile exagerate pe care le fac.O colega de-a mea e obsedata de chestia asta cu popularitatea adica nu inteleg ce e asa mare chestie in a fi popular.Esti popular/a dar,nu iti pot fi prieteni toti cei care te cunosc(ma refer la prieteni adevarati) nici jumatate din ei nu iti sunt prieteni.Voi ce parere aveti?

1 răspuns:
| thegamegl a răspuns:

Asa e de cand lumea,vrei sa fii bagat in seama,te dai in spectacol, daca esti baiat, ca fata daca te dai in spectacol arati ca o taranca.Nimanui nu-i place sa fie colegu` invizibil din clasa,dar cei care stau in bancuta lor toata ziua de obicei asa au fost educati.E generatia aia stupida a caror parinti interzic chestii de genu`,, nu'ti rade mustata ca o sa iti creasca din ce in ce mai mare'' sau,, nu vorbi cu ionescu ca e periculos'' cand ionescu are doar 12-13 ani.