| Academy a întrebat:

De ce trebuie facut neaparat dupa dezvirginare controlul ginecologic?

6 răspunsuri:
| emchristina a răspuns:

E bine sa faci control ginecologic o data la 3 luni dupa inceperea vietii sexuale pentru a evita eventualele complicatii.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu este obligatoriu, mai ales dacadezvirginarea saprodus in conditii normale, insa este indicat deoarece in organismul femeii se produc anumite modificari.

| SkyPilot a răspuns:

Pana acum ginecologul nu a avut acces inauntru. Acum poate descoperi din timp daca ai ceva problem. Priveste acest control ca pe un prim control la medic dupa ce te-ai nascut happy

| Alcyon a răspuns:

Nu e neaparat.

| dana12848 a răspuns:

Ba nu este obligatoriu

| stefan339 a răspuns:

Deoarece s-ar putea ca himenul sa nu fie penetrat si sa apara complicatii