| crazydeea a întrebat:

De ce trebuie sa suferi mereu din dragoste? crying de ce nu poti iubi si fara sa ai inima franta? crying

Răspuns Câştigător
| LolaLollita a răspuns:

Era o vorba: e o mare durere sa iubesti, o si mai mare durere este sa scapi de aceasta durere.
Cand iubim cu adevarat, ne punem sufletul pe tava in fata persoanei iubite, ii dam voie sa ne raneasca, sperand ca nu o va face.

19 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dragostea insasi este o suferinta.Vad ca tu suferi.Cred ca ai avut cat de curand o experienta de genul acesta.

| BeAmazing a răspuns:

Uite un fel de poezie pe care acum cateva zile am citit-o:

" Daca toti am aprecia ce avem... nu am pierde nimic...
Daca toti am crede... lumea ar fi plina de minciuni...
Daca toti ne-am zdrobi mandria... nimeni nu ar "muri"...
Daca n-am mai fi indiferenti...nimeni nu ar plange...
Daca toti am iubi... nimeni nu ar fi singur".

Draga mea, trebuie sa treci peste, in viata dai si de lucruri care nu-ti plac dar pentru asta trebuie sa te ridici si sa mergi mai departe! Uita-l pe acel baiat care te-a facut sa plangi si mergi mai departe, cauta-ti altul care te stie aprecia asa cum esti!

| crazydeea explică (pentru BeAmazing):

Mersi! esti sweet! :-s

| BeAmazing a răspuns (pentru crazydeea):

Oricand :*, Nu trebuie sa suferi pentru el doarece iti vei gasi unul mult mai bun decat acela!winking

| Zenit313 a răspuns:

Din cauza egoismului suferi, nu din dragoste.

| Vix999 a răspuns:

Pentru ca ne creem un simt al proprietatii care e fals si pentru ca refuzam sa fim independenti emotional.
Suferim strict din vina noastra.

| adriang95 a răspuns:

Oare pentru că nu realizezi ce ai decât după ce îl pierzi?

| Different69 a răspuns:

Unora persoane le place sa vada persoanele care le iubesc suferind.

| SecretLady91523 a răspuns:

Pt ca iubirea nu inseamna numai lapte si miere asa cum o descriu multi. Si o descriu asa tocmai pentru ca sunt prea orbiti de ea...cand spui ca iubesti nu te gandesti la momentul in care ai plans din iubire, te gandesti doar la momentele frumoase care ti-au adus fluturi in stomac si ti-au facut inima sa tresalte. Dar suferinta+un borcan de nutella=stare de bine. Sper ca te-am ajutat. Take care:*

| CeInteleptul a răspuns:

De ce trebuie mereu sa bei apa dupa ce manaci?
sau de ce oare trebuie sa muncesti ca sa ai bani?
sau de ce scrii intrebari?

| DyaLove a răspuns:

Pentru ca asa e viata. Si cu suferinta dar si cu fericire. Suferi o perioada dar dupa aia iti trece. Chiar daca e greu pentru tine acum. happy

| crazydeea explică:

Ce vrei sa spui? ma facu curva sau cum ca eu nu am inteles?

| clicksnap a răspuns (pentru crazydeea):

"Pentru ca d-asta exista curve si mitocani... simplu... " Era un mod de-a spune, nu te-a facut nimeni curva ca nu am de unde sa stiu. era doar un fel de-a zice. cu alte cuvinte, sa-ti explic mai pe inteles. suferinta vine de obicei cand cineva te inseala, adica daca e baiat e un porc, mitocan, badaran etc. daca e fata e o curva, taratura, secatura etc. pricepi?

| crazydeea explică (pentru clicksnap):

Aaaa. bine! am inteles! ok! ma gandeam ca m-ai jignit! crying

| clicksnap a răspuns (pentru crazydeea):

Fi tare si gandeste-te doar daca acel cineva ar face la fel pentru tine...

| MasterOfTheDarkArts a răspuns:

Pentru ca asa e de fiecare data..cum sunt si eu acum: am fost cu un baiat 2 luni jumatate, ne-am certat, am zis sa luam o pauza ...in pauza asta de o saptamana el s-a combinat cu inca doua fete, cu una si-a pus intr-o relatie pe facebook, pe mine ma suna si-mi spunea ca ma iubeste, "e minunat", nu ai cum sa nu suferi, l-am iubit foarte mult dar asta e...cum a zis si clicksnap exista mitocani si curve

| theeminemshow a răspuns:

Ca sa intrebi tu!

| eminemi97 a răspuns:

Pentru ca nu poti iubi fara sa nu pui sufleet persoanei respectivebatting eyelashes:X daca nu pui sufleet nu inseamna ca il iubestii dar daca cu adevarat in interiorul tau simti ceva cand esti langa el atunci inseamna ca il iubesti cu adevarat