| anonim_4396 a întrebat:

De ce unele fete accepta anal, iar unele nu? ce dezavantaje/aspecte negative are sexul anal?

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Unele acceptă din obligație, sau așa zisa dragoste, altele fac pentru că sunt curioase, unora dintre ele o sa le placă altora nu, celor care le va place va mai practica din când în când celor care nu le place, vor renunța. E simplu.
Dezavantaje: Practicare în exces duce la slăbirea sfinterului anal.
Apariția Hemoroizilor
Fisuri Anale.
Dacă este făcut cu cap sunt și
Avantaje: Ajungerea la orgasm mult mai rapidă.
Plăcerea este mai intensă.

9 răspunsuri:
| Decebal a răspuns:

Sexul anal nu are nici dezavantaje si nici aspecte negative daca e facut cu grija, Sexul anal nu este pentru incepatori

| Brâncuşi a răspuns:

Observ ca va place viatsaaa...nebunilorsmug

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este mai dureros si trebuie igiena stricta.Doar animalele fac asa ceva.

| tteo92 a răspuns:

Poate nu-s rase in cur laughing) si nha nu vor sa vada si ceilalti laughing)

| Chio9 a răspuns:

Da tu de ce iti faci la*a si nu-ti bagi un morcov in ***. Placerea la tine e in **** nu in *** asa e si cu fetele. Fetele care incearca sunt cele care nu au simtit niciodata placerea adevarata din ***** si de aceea o incearca si pe cea din ***. Scuze limbaju m-ai prins nervos laughing).

| jess179 a răspuns:

Sexul anal este mai dureros decat cel vaginal, poate de aceea unele fete nu vor.

| cflori a răspuns:

Pai si pana la urma de ce sa accepte?
Ia pune-te tu in situatia unei fete, ti-ar placea sa ai ceva in fund?
Gaura aia e facuta ca sa iasa chestii pe ea, nu ca sa intre daca ma fac inteleasa.
Daca nu e vreo actrita portno nu e obligatoriu sa-i placa fetei.
Altele pur si simplu sunt mai open-minded, altele mai incuiate sau pur si simplu nu suporta actiunea respectiva.
Ca si avantaj..nustiu,faza e ca e bine sa le incerci pe toate o data sa vezi daca e de tine sau nu. Unora le poate provoca placere, oricum am auzit ca multi baieti prefera calea asta.
Ca si dezavantaj..cred ca e destul de logic, e nevoie de igiena MAXIMA. apoi cred ca e si dureros, iar daca se practica in prostie se poate ajunge la complicatii pentru fata.

| tubica a răspuns:

Ce prostie....sunt de acord cu cel de sus: de ce nu-ti bagi si tu un morcov in cur sa vezi ce "placere" iti da.Vei fi in "extaz" draga! Nu stiu cat de mult crezi in Dumnezeu dar nici nu ma intereseaza, aia e treaba ta dar eu te anunt daca nu te-a anuntat pana acum nimeni: chestiile astea sunt pacate.Sexul oral, sexul anal, pedofilismul, sadomazochismul si toate porcariile pe care le practica oamenii sunt numite intr-un cuvant desfranare.Mai deschide si tu un pic cartea aia numita Biblie pe care multi o injura si o scuipa fara sa stie ce fac.Nu fi orbit de lumea asta pacatoasa ca numai tu vei avea de pierdut.Toate bune si sper sa-ti dai seama ce-i bine si ce-i rau.