| RAY a întrebat:

Cum evitam sa cadem in extreme? mereu exista extreme sau generalizari cum sa le evitam? si azi exista propaganda extrema de drepta de stanga sau multe minciune pe internet,cum sa ne ferim de false credinte, convingeri?

10 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Simplu, experimentezi si iti faci singur o impresie despre tot ceea ce misca in jurul tau.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Daca ai experiente nasoale?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Aia e realitatea ta,, nu din ce spun altii.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Daca e eronata?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Oricum, de multe ori realitatea are doze mari de eroare.

| T0T a răspuns:

Oamenii cei mai manipulați și fanatici sunt întotdeauna extremiștii și sunt extrem de mulți din păcate. Nu cred că e o mare filosofie în a nu te încrede în orice citești pe internet. Cât despre politică eu o evit de cele mai multe ori căci mizeria e peste tot, nu numai la un partid sau altul, iar ce se întâmplă pe acolo îmi poate creea o stare de disconfort.

| mentholinks a răspuns:

Ai creier, il folosesti. Dar iti trebuie imaginatie ca sa creezi diferite diferite scenarii si sa compari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosindu-ne creierul?

| Golyat18 a răspuns:

Trebuie sa-ti faci tu religia si regulile tale cum a facut si...

| alexwahl a răspuns:

In ziua de azi e greu sa spui:Asta e normal. Parerea mea>Incercand sa fiu un exemplu pentru cei din jur.