| Cristian226 a întrebat:

De ce unii au noroc la fete și alții nu? Eu am 20 de ani și fetele nu prea ma baga în seama deși fata de alții care au iubite sunt frumos(nu ca ma laud sau ceva). Eu sunt și mai timid de felul meu și nu am curaj sa vorbesc cu fetele dar asa le mai dădeam mesaj pe Instagram sau ceva dar nici nu îmi răspund. Sau când ies afara cu prietenii și mai vin fete ele nici nu ma baga în seama și parca nu as fi acolo. Nu înțeleg ce este greșit. Nu ma grăbesc sau ceva știu ca am timp destul pentru fete. As vrea sa răspundă fetele care au cam 20 de ani dacă se poate. Ce va place vouă la un băiat? Cum va place sa se îmbrace, sa vorbească, sa se comporte? Și dacă va place mult un băiat cum îi dați semne ca va place de el? Câteodată stau cu gândul ca voi rămâne singur toată viata deși știu ca am timp destul.

37 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca iti cumperi haine de la superdry cu 80€ pantalon stil militar si 50€ un tricou sau ceva maneca lunga ai rezolvat vestimentatia. Dupa aplici gandirea pozitiva sa le atragi la tine https://youtu.be/z_TmUQuUOtM

| Ofiintă a răspuns:

Trebuie, în primul rând, să ai încredere în tine.
Contează să poți intretine o conversație cu vreo fată si să nu te focusezi pe esecuri.
În materie de bărbati, precum si in materie de femei, gusturile nu se discută. Prim urmare, nu avem toate aceleasi preferințe. Asta este si motivul pentru care vei intalni fete care nu o sa te placa, respectiv si fete care si-ar dori sa te cunoască.

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, ca sa agati o fata trebuie sa o saluti si sa-i vorbesti. daca tu esti timid si eviti sa o privesti sau sa o saluti, fata gandeste ca nu o placi si cum nici nu-i arati respect, nici nu se uita la tine.
Un baiat imbracat curat si frumos, fara blugi rupti sau in vine, cu haine decente pe el, cu parul spalat si pieptanat, va avea intotdeauna succes la fete, mai mult decat unul neingrijit sau nebarbierit.

| alina2k18 a răspuns:

Auzi la el "sunt frumos" laughing
Asa zice mami, nu?
Stie cata lăbică faci?
laughing
Asa zicea si my best friend ca are timp... well, face 36anisori si tot cu ma-sa sta laughing ultima relatie (platonica) a avut-o in liceu laughing

| SoareDaniel a răspuns (pentru alina2k18):

Tu ai merita niste poole in gura la cat comentezi ca o tuta ordinara pe site-ul asta in gatul mati de proasta

| SoareDaniel a răspuns (pentru alina2k18):

Mai taci in mm cu laba matii imi iau poola si mi-o frec pe nick name tau in fiecare noapte, ce zici e bine asa?

| ContAnoNiMMM a răspuns (pentru alina2k18):

Taci si treci la treaba, ca mai sunt barbati la coada sa le-o sugi

| alina2k18 a răspuns (pentru ContAnoNiMMM):

laughing suge-le tu coada sclavule laughing

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru SoareDaniel):

Ti-au fost suspendate atatea conturi. Nu te inveti minte niciodata?

| anonim_4396 a răspuns (pentru SoareDaniel):

Taran prost

| SoareDaniel a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Da-o bah in *** de proasta pooli, atat stie pe toate intrebarile de genu LABA LABA, bagamiash poola in mortii ei de stoarfa pooli mele

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru SoareDaniel):

Da frate, da asta nu iti da dreptul sa o jignesti aiurea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alina2k18):

Ete na și mami probabil zice că-i urât și l@bajiu. Cel puțin mie da laughing

| alina2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing gen eu sa am un baiat ii zic direct : ia-mi 1milion din geanta si pleaca de acasa juma' de ora laughing si nu-i cheltui pe tigari ca-ti rup capu'
laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru alina2k18):

Lol
Da eu mă refeream sa fii mai empatica, din cauza "ta" zic unora(nu mă refer la tine) alții își taie venele sau își pun ștreangul la gât că face miștocareala o tipa de el, asta e caracterul tau până la urmă nu e nimic greșit în asta, ești de caterinca. numai că alții o iau super personal și pun la sufletel ce zici tu... Știu că sună patetic când vorbești despre oameni(bărbați maturi) hăndrălăi laughing dar mai au și ei sentimente.

| SoareDaniel a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Citesti odata, de doua, de trei, de noua, fix acelasi raspuns pe diferite mesaje cu aceiasi problema, eu o inteleg ca are cine sa ii sparga pzd aia plina de cheese, dar are un tupeu fantastic OBSERV

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru SoareDaniel):

Pe langa asta, tot se lauda ca nu accepta sub 20 cm.

| Emma30555 a răspuns (pentru SoareDaniel):

Nu înțeleg de ce te superi pe Alina2k18 când tu ești la fel de dur și răutăcios în răspunsuri. Tu le faci pe fete curbe, îl faci pe user urat, și pe ea o înjuri. Pai e frumos asa? În primul rand probabil băiatul nu e urat dar fiind timid logic ca are mai puține șanse decât unul mai curajos. Nu e logic? Tu le observi pe fetele timide? Pun pariu ca nici nu cunoști fete timide asta fiindcă oameni timizi nu prea reușesc sa iasă în evidenta, si o fata dacă sta numai în casa nu o sa vina nimeni sa i bata la ușa, la un băiat cu atât mai mult, fiindcă fetele sunt obisnuite ca ei sa facă primul pas. De ce urăști fetele ca nu se uita la unii băieți? Tu te uiți la toate fetele,? Natura e făcută într un fel, și animalele și oamenii funcționează după aproximativ aceleași reguli.

| SoareDaniel a răspuns (pentru Emma30555):

Da e foarte normala reactia mea, ea indirect prin mesajul ei robotic aruncat cu fa laba si mori singuri detona inteligenta ei care e mult sub medie, are niste basini in cap de se crede zeita pamantului

| SoareDaniel a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Fetita asta alina iti spun e scapata de la spitalul vedea de nebuni are o obsesie cu laba cred ca i-o face zilnic prietenului ei ca altfel nu imi explic

| SoareDaniel a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Si ma doare in poola poate nici acolo sau in gaoza curului de tot site-ul asta sa imi blocheze si contul ca mi se roope poola de ei ca toti sunt niste tampiti pe site-ul asta

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru SoareDaniel):

Nu iti mai bate capul aiurea. Sunt si oameni ok pe site-ul asta, doar ca mna, esti destul de nou pe aici si nu prea ii stii. Daca ti se suspenda contul iti poti face altul.

| SoareDaniel a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Nu mai imi fac bah nimic, ca nu am nevoie, exista telegram alte alea daca vreau CHAT

| Invictusman a răspuns:

Nu te recomanda ADN-ul, nu ai ce sa faci nu ai personalitate, nu ești carismatic și nici nu ști sa te impui. băieții timizi nu prea au succes la fete oricât de bine ar arata ei fiindcă sunt considerați ratați într-un mod superficial de către societate, fete. Etc. Personalitatea nu ai cum sa o schimbi sa fi ca restul băieților bad boy fiindcă e ceva nativ, cu care te naști, tu nu ești carismatic, nu ști sa transmiți nici un vibe nimănui, ești genul acela care plictisești gen old fashion cu bun simt, cu prea mult bun simt...îți pot confirma ca majoritatea prefera cocalarii deși nu toate ( unele au si creier ) deci oricum nu trebuie sa disperi, lucrează la tine, la aspectul fizic, la confidenta, încearcă sa te dezvolți personal și sa nu disperi, când te aștepți mai puțin atunci va veni și o ocazie de a cunoaște o fata și va trebui sa profiți de acea ocazie, nu sa o ratezi.
Ai doar 20 de ani, deci ai timp sa cunoști multe fete, trebuie doar sa fie persoana potrivita.
Când vei aborda o fata încearcă sa o privești în ochi nu în alta parte fiindcă ii vei da impresia ca o,, balaresti ", ca nu ești sincer cu ea, încearcă sa fi tu însuți sa nu copiezi pe nimeni și sa nu te lauzi și fără prea multe complimente, eventual ii poți da una,, rece una calda ", asa ii vei stârni puțin interesul, te va remerca, fi politicos și nu te contrazice cu ea fiindcă multe fete urăsc acest lucru.

Incearca sa afli cât mai despre ea, sa fi interesat la detalii și atent sa ii oferi atenție și sa afli ce ii place, ce pasiuni are cine știe poate aveți ceva în comun și se produce acel click între voi doi.

Iti sugerez sa îți cauți fete care se aseamănă cu tine din punct de vedere al personalității nu o persoana foarte vorbăreață, energica, rebela genul acesta de fete nu corespund cu personalitatea ta.

Contează foarte mult atitudinea și sa ai încredere în tine, fiindcă ele asta cauta băieții care stau ok cu stima de sine nu "surioare".
Un alt stat este sa nu te dai ceea ce nu ești fiindcă te vor simți, și vei lasă o impresia proasta, evident de cele mai multe ori contează prima impresie.

Un alt sfat pe care ți-l pot da cu drag e sa fi cât mai optimist și vesel când încerci sa cunoști o fata, sa nu te vadă trist și emotiv fiindcă te va baga în friend zone.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are rost sa le dai mesaj pe Instagram, asta nu are legătură cu tine, imagineazati că primește enspe mii de mesaje pe zi deci asta nu înseamnă că ar fi ceva ineregula cu tine.

Părerea mea este în felul următor, și eu sunt timid de fel, de ce? Pentru că am fost batjocorit și umilit de o fata de care mi-a plăcut mult, nu zic asta să mă victimizez dar o zic pentru a nu te lasă călcat în picioare de nici o tipa daca simți vreo secundă că nu te respecta vreo fata, pur și simplu termina cu ea. Mai bine ramai singur toată viața/ fără acoperiș in mijlocul furtunii decât să stai cu o fata care este un nerv pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu e doar "noroc" happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Noi oamenii suntem destul de diferiti daca nu foarte diferti in multe cazuri, asa ca nu va fi asa simplu sa creezi conexiune cu cineva sau chimie atat de rapid sau cu oricine

Suntem unici si daca ar fi sa iti dau un sfat, ti-as spune sa iesi si sa cunosti si pe masura ce le cunosti, vezi cu care creezi conexiune si chimie

Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Dintrebare a răspuns:

Nu conteaza "ce vor fetele". Ce este important in situatia asta este ca tu sa continui sa fii tu insuti. Este vital atunci cand iti construiesti caracterul sa nu te lasi influentat de ce vor ceilalti de la tine. Fii tu si atat. Timiditatea nu este un defect. Ce sens are sa te mulezi pe dorintele celorlalti cand tu iti doresti o partenera care sa te placa pentru cine esti tu, nu pentru cine pretinzi ca esti. Nu o sa ramai singur pentru totdeauna. Incearca sa nu mai fii asa focusat pe gasirea unei relatii, pentru ca asta te face sa devii prea stresat. Lucrurile astea nu se planifica. Tot ce poti face este sa fii deschis sa discuti cu fete (amical in prima faza) si cand o sa apara una cu care sa te intelegi bine si sa fii compatibil, o sa de dezvolte si o relatie. Nu toti oamenii au acelasi ritm. Deci sfatul meu este sa incerci sa te relaxezi si sa nu te mai iei dupa ce vor si ce fac cei din jur.

| SoareDaniel a răspuns:

Subscriu la cele spuse de Andrei RWT, pai daca pe aia cap sec ii baga in seama e clar ca lumina zilei ca esti urat, neatractiv pentru tarfele alea jegoase... si pe tine te-a mintit mata ca esti BRAD PITT ca pe mine! iti inteleg suferinta bro

| Whitesnake99 a răspuns:

Cine te-a mintit ca esti frumos? Daca ti-au zis mamica si bunica toata viata si ti-ai luat-o in cap, acolo e problema. Nu tu hotarasti daca esti frumos, ci altii. Tu nu o sa poti fi niciodata suficient de obiectiv.

| LastBlackNight a răspuns:

Sunt multe fete carora le plac baietii cu parul lung, poti incerca sa iti lasi. Eu am si se uita foarte multe fete la mine, si nu prea imi fac probleme de asta. Nu mai iesi cu prietenii afara, du te pe o banca singur cu un suculete in mana si poate ai noroc de ceva. Poate ca o fata te vede dar nu are curaj sa intre in vorba cu tine ca esti cu mai multi.

| alina2k18 a răspuns (pentru LastBlackNight):

Sa vezi ce sar fetele pe el ca sta cu sticla de suc in parc singur laughing
Pe mine au sarit mosii cand m-au vazut cu Romania literara si Dilema veche laughing

| LastBlackNight a răspuns (pentru alina2k18):

Ei,la mine merge.)))
Inca un motiv pentru care sa te lasi de citit!

| PaulCos a răspuns:

Zambetul, optimismul, comunicativitateatrag, pesimismul, subestimarea de sine, incapacitatea de a comunica sunt respingatoare. Scuzele nu sunt o circumstanta. Primesti ceea ce oferi restul sunt basme cu broscoiul care primeste un sarut si rupand blestemul se transforma intr-un print fermecator.