| passenger a întrebat:

Acum cateva luni am cunoscut un baiat, care in ciuda vorbelor colegilor cred ca ma place. Se zvoneste c-o place pe prietena mea (toata lumea spune asta, se comporta frumos cu ea, chiar azi cand m-am urcat in autobuz el a ramas in statie cu ea, dar nu stiu daca a facut-o cu intentie). In ciuda spuselor, cand e doar cu noi doua (cu mine si cu prietena mea) cand spune ceva se uita numai si numai la mine, cand spun ceva (chiar daca nu-l bag in seama) se uita tot la mine, si la petrecere cand dansam si el dansa cu alta fata, am avut impresia ca se uita la mine mereu (cred). De la un timp m-am facut mai increzuta cu el (stiti voi sentimentele unei fete cand afla ca un baiat o place...) si ma gandesc ca de asta nu prea are curaj sa vorbeasca mai mult cu mine, sau poate pentru ca e timid...
Cu toate acestea, inclin sa cred ca ma place, deoarece de prima oara cand ne-am vazut se uita non-stop la mine (avem si aceeasi culoare a ochiilor love struck), iar eu am ramas cu gandul la el happy
Voi ce credeti?

3 răspunsuri:
| Sky_6013 a răspuns:

Cred ca are o oarecare atractie spre tine, dar sa nu uitam ca a dansta si cu o alta fata, iar zvonurile te sfatuiesc sa nu le crezi. Incearca sa fii singura cu el, sa vezi cum reactioneaza. Sentimentele ti le-ai spus, dar poate fi rusinos.
P.S. : Deschide ochii smug. Poate intre timp cat tu te uiti la el, mai este un baiat cu ochisori pe tine love struck.

Sper ca te-am ajutat. happy

| st3lu07 a răspuns:

Stii ce mi-a spus o eleva de-a mea care era exact in situatia ta? laughing citez: "domnu mie cand imi plac un baiat si vad ca e timid merg la el si ii bat tot felul de apropouri,daca si el ma place va raspunde la aceste apropuri,daca nu, atunci nu ma place" a fost foarte amuzant sa o ascult si cred ca am retinut ceva esential: cand el vrea dar nu indrazneste pentru ca e timid, fa tu primul pas tongue mult succes!

| Ela_6432 a răspuns:

E posibil sa te placa, dar. mai asteapta pana vei fi sigura de asta... si cand esti convinsa intra in actiune b-). oricum. Succes :]