| passenger a întrebat:

Acum cateva luni am cunoscut un baiat, care in ciuda vorbelor colegilor cred ca ma place. Se zvoneste c-o place pe prietena mea (toata lumea spune asta, se comporta frumos cu ea, chiar azi cand m-am urcat in autobuz el a ramas in statie cu ea, dar nu stiu daca a facut-o cu intentie). In ciuda spuselor, cand e doar cu noi doua (cu mine si cu prietena mea) cand spune ceva se uita numai si numai la mine, cand spun ceva (chiar daca nu-l bag in seama) se uita tot la mine, si la petrecere cand dansam si el dansa cu alta fata, am avut impresia ca se uita la mine mereu (cred). De la un timp m-am facut mai increzuta cu el (stiti voi sentimentele unei fete cand afla ca un baiat o place...) si ma gandesc ca de asta nu prea are curaj sa vorbeasca mai mult cu mine, sau poate pentru ca e timid...

Cu toate acestea, inclin sa cred ca ma place, deoarece de prima oara cand ne-am vazut se uita non-stop la mine (avem si aceeasi culoare a ochiilor love struck), iar eu am ramas cu gandul la el happy

Voi ce credeti?

4 răspunsuri:
| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei:*! Probabil ca da.Din spusele tale inteleg ca te simpatizeaza dar inca nu prea are incredere pentru a te aborda. Apropiete tu de el, adica mai intai deveniti cei mai buni prieteni si apoi te dai la el.Dar incearca sa iesit pe afara numai voi doi.Si oate se va intampla cevawinking. Bafta:*

| Ralluca25 a răspuns:

Pai poate te place smug
mai incearca si vezi poate iti spune chiar el ca te place
nu renunta stai cat mai aproape de el
bine nu-l sufoca.laughing
eu cred ca el chiar te place dar nu stie cum sa iti spuna. happy
sper ca te-am ajutat happy
>:d

| Biencuta_5593 a răspuns:

Te place. ia si vorbeste cu el. poate iese cevasmug

| Biiia_2513 a răspuns:

Eu cred ca ii place de tine dar ii e frica sa spuna daca sta mereu in preajma ta, inseamna ca te place adica nu stiu.Primul baiat de care m-am indragostit imi aducea cadouri.Adik de ziua femei(eu nu-s femeie sunt fata) era singurul care-mi aducea lantic de argint si alte chestii adica era singurul care dadea cadouri in clasa adica numi mie.si am fost iubiti o vreme, dup care s-a mutat de la scoala.A si intr-o zi i-am spus cand eram in clasa de fapt la ora de sport si eram decat noi 2 si mi-a spus:Ia, sarutama! si eu i-am spus:pe obraz?! si el:Nu pe gura! si eu ok.si de atunci nicio fata nu la mai despartit de mine pana intr-a saptea.cand s-a mutat cu parintii
deci iti spun sigur ca te place!