| 4343gddhkied a întrebat:

De ce unii baieti dupa ce se incheie o relatie zice ca a fost sau ca e curva, o jignesc etc?

49 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

Nu pot accepta ideea de a avea un defect prin urmare dau vina pe ea pentru incheierea relatiei.
Sau poate chiar a fost o curva.

| 4343gddhkied explică (pentru Sociopat):

Da si asta e posibil big grin! Mersi de raspuns.

| maria999 a răspuns:

Pentru ca baietii in general nu stiu sa resecte o fata.Le folosesc atunci cand sunt cu ei si cand s-au lictisit de ele incep sa le jigneasca. Proasta educatie.

| 4343gddhkied explică (pentru maria999):

Asa e :*! Multumesc de raspuns

| Andrei_Stroia_1990 a răspuns (pentru 4343gddhkied):

Mai gasit pe fb?

| RAY a răspuns:

Daca cu adevarat a fost cum a fost atunci spun un adevar, daca nu a fost e o ipocrizie din partea lor, mai e si chestia ca nu ne recunoastem propile greseli si dam vina pe alti, mai ales ca a recunoaste ca ea te-a lasat inseamna ca esti slab in ohii prietenilor tai nu poti arata ca un mascul de care o fata isi bate joc de tine asa ca spui eu am lasat-o nu ea pe mine, de fapt cele mai multe relati care se ineche femeia face pasul spre despartire

| 4343gddhkied explică (pentru RAY):

In mare parte faza cu "curva" nu e adevarata zic eu

| RAY a răspuns (pentru 4343gddhkied):

Pentru mine cuvantul curva nu exista, o fata care face sex cu o mie mi egal mie, ce rau face? eu daca eram fata eram (curva mare) imi traiam viata la maxim pana pe la 30 de ani, eu nu suport alea care se prefac ca te iubesc si joaca teatru le urasc, cam asa sunt majoritatea din Romania

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu am putut sa-ti raspund in urma cu ceva timp la o intrebare de a ta referitoare la scurgerea vaginala mai abundenta din timpul ciclului menstrual. In general aceasta se intampla in preajma ovulatiei (perioada fertila) si are rostul sa fluidizeze sperma si prin asta sa ajute spermatozoizii sa ajunga in uter.

| 4343gddhkied explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc, dar am cam aflat astabig grin! Mersi oricum

| corbulalbrosu a răspuns:

Ti-am citit cateva intrebari adresate utilizatorilor TPU. daca doresti raspunsuri clare, concrete la subiect ma poti apela oricand la pe ID-ul misubacsi

| 4343gddhkied explică (pentru corbulalbrosu):

Nu vreau multumesc sunt in tema cu astea, momentan! Aici e vorba despre altcevawinking

| SkyPilot a răspuns:

Pentru ca sunt: (1) nesimtiti si (2) prosti. Nici o fata nu mai vrea o relatie cu unul care spune despre precedenta lucruri negative sau ca e curva.
Un tip cu bun simt va multumi fetei pentru ce a primit, nu va umple satul cu tot felul de detalii si va trata fata cu respect.

| 4343gddhkied explică (pentru SkyPilot):

Multumesc de raspuns.Va dau dreptate big grin!

| SkyPilot a răspuns (pentru 4343gddhkied):

Multumesc. Daca tu esti in situatia asta, nu ai pierdut nimic. Mai exista baieti cu bun simt!
Si nu folosi "va", ca sunt unul singur happy

| 4343gddhkied explică (pentru SkyPilot):

:3 Ok

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

''De ce unii baieti dupa ce se incheie o relatie zice''
Ca ''ie'' manelisti asa ca tine si ''nu stie'' limba romana, d-aia tongue

| 4343gddhkied explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Inainte de a vorbi despre cineva ar fi bine sa te uiti in propria "gradina" prietenas. Esti perfect?(nu, nu cred)!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru 4343gddhkied):

Ce treaba are perfectiunea mea cu normele minime de bun simt a unei activitati pe forum? Ai citit regulamentul TPU? E fundamental (oriunde, nu numai aici) sa stii sa scrii si sa vorbesti romaneste, asta nu tine de perfectiune, tine de bun simt.

| 4343gddhkied explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Si tu ai avut bun simt cand m-ai judecat? Nici nu ma cunosti. Am gresit, ok?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru 4343gddhkied):

Pai nu-i ok sa gresesti asa. Nici nu trebuie sa te cunosc, modul cum scrii este oglinda ta, cartea ta de vizita.

| 4343gddhkied explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Ok. O zi buna!

| MskDesign a răspuns:

Nu suntem toti la fel! Asa ceva nu se poate generaliza.In unele cazuri, fetele, chiar merita un astfel de comportament, dar majoritatea nu.La cele care nu merita, inseamna ca baietii sunt cu un caracter jalnic.

Răspuns utilizator avertizat
| Xpressurself a răspuns:

Depinde de la caz la caz. unele fete sunt de-a dreptul iresponsabile. dar la fel este si cu unii baieti. asadar daca tu ai in viata un set sanatos de valori si principii poate nu vei intalni astfel de persoane fara caracter si lipsite de respect.

| 4343gddhkied explică (pentru Xpressurself):

Faza e ca am intalnit si dupa un an de relatie imi zice ca azi sunt cu unul maine cu altul. Il iubesc si am avut de gand sa ne impacam dar.

| Xpressurself a răspuns (pentru 4343gddhkied):

Nu te mai agata de trecut. ce a fost a fost si s-a dus. nu mai ai ce sa schimbi acolo. ce poti schimba este felul in care vezi lucrurile acum. poate putin mai matur. asadar trage concluziile si mergi mai departe. ce conteaza ce zice unul care e de domeniul trecutului. doar frica te impiedica sa gasesti un prieten mai bun. daca lasi baietii sa se aproprie de tine vei reusi sa-i cunosti asa cum sunt si vei descoperi care este genul tau. nu trebuie sa te culci cu ei insa mai accepta o invitatie, stai cu ei de vorba si lasa-i sa bazaie in jurul tau. ai sa vezi ca nu este chiar cum crezi tu.

| fadnox a răspuns:

Pentru ca si fetele tocmai atunci il fac pe nenea porc sau bou (asta-i cea mai tare, daca stii ce e un bou.); la o adica, trebuie sa te desparti ca sa realizezi langa cine ai stat, decat niciodata...

| 4343gddhkied explică (pentru fadnox):

Cum adica, citez:"daca stii ce e un bou."

| Hakuouki a răspuns:

Adevarul fie spus, o fi si ceva adevar in acea afirmatie, cate nu sunt curve pana la urma?
Oricum si fetele fac cam aceeasi chestie dupa, ori in public, ori cu prietenele, dar vorba circula.

| SweetMinion a răspuns:

Pentru ca sunt nesimtiti. Ei probabil cred ca ar da bine daca le-ar spune asta prietenilor, sa se simta ei mai bine.

| Admunssen a răspuns:

Statisticile spun si eu cred asta. Relatiile intrerupte de baieti depaseste pe cele intrerupte de fete. Declaratiile facute de baieti dupa, la care te referi, nu fac altceva decat sa-i faca pe prieteni ca el e cel drept si sa acopere in sinea lui propria-i mojicie, incapabilitate si prostie. Atarna destul de greu in partea cealalta pentru ca ramane de suferit.

| Georgemy2 a răspuns:

Se consoleaza singuri ca au pierduta, spunand ca-i curva incerca sa credea ca nu a meritat, chiar daca nu-i asa

| SebastianBoanca a răspuns:

Asa isi exprima unii frustrare. De exemplu sunt unii baieti care fac o fata curva daca vad ca ea e fericita cu un alt baiat si ca a avut si el ocazia sa o faca pe acea fata fericita, dar a ratat ocazia aia si incearca sa se faca sa se simta mai bine jignind-o pe fosta lui iubita sau dand vina pe ea pentru unele lucruri. Sper ca te-am ajutat. O seara faina si daca mai ai candva nevoie de vreun sfat da-mi un mesaj privat. happy

| 4343gddhkied explică (pentru SebastianBoanca):

happy Mersi mult.

| SebastianBoanca a răspuns (pentru 4343gddhkied):

Nu ai de ce. Asa ca informatie, in luna ianuarie o sa deschid niste canale de youtube si o sa raspund oricui intrebarilor de genul prin videouri, adica o sa fac videouri cu sfaturi si poti sa imi trimiti si tu intrebari si o sa iti raspund cu drag. O sa te adaug la prieteni si atunci cand va fi sa incep, daca vrei o sa iti dau un mesaj privat cu canalele de youtube.

| 4343gddhkied explică (pentru SebastianBoanca):

Ok :3! Mersi.Iti doresc succes!

| Cristian201 a răspuns:

Eu cred ca zic asta, pentru a se detasa din punct de vedere emotional, si sa se desparta mai usor si mai repede.

| BiAnCa765430 a răspuns:

Pentru ca asa gandesc ei, vor sa isi apere orgoliul si mandria rar mai gasesti baieti care nu fac asta...

| 4343gddhkied explică (pentru BiAnCa765430):

Multumesc de raspuns

| BiAnCa765430 a răspuns (pentru 4343gddhkied):

Cu placere fata mea big grin

| 4343gddhkied explică (pentru BiAnCa765430):

big grin!

| Andrei_Stroia_1990 a răspuns:

Pt ca ala e caracteru jegos

Suferi din iubire?

| 4343gddhkied explică (pentru Andrei_Stroia_1990):

Ceva de genul big grin

| Andrei_Stroia_1990 a răspuns (pentru 4343gddhkied):

Si eu la fel

| 4343gddhkied explică (pentru Andrei_Stroia_1990):

Imi pare rau pentru tine >big grin

| Andrei_Stroia_1990 a răspuns (pentru 4343gddhkied):

Imi dai fb tau in privat?

| Cosmin1856 a răspuns:

Pt ca nu vor sa arate ca au fost lasati de prietena, noi vrem sa fim superiori mereu.Asa suntem noiwinking