| Superior a întrebat:

De ce unui baiat care nu e gay i s-ar parea scarbos sa vada doi gay dar ii plac lesbinele,si in unele cazuri invers, femei care nu sunt lesbiene dar care le plac gay-i?

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca cand vezi 2 fete care se saruta e ceva sexual care trezeste dorinta sexuala, iar cand vezi un barbat ca se saruta cu un barbat e ceva scarbos

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

In perceam masculina, femeile nu sunt asa rigide sexual.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Si e hot sa vezi doua fete frumoase ca se saruta

| Superior explică (pentru RAY):

"iar cand vezi un barbat ca se saruta cu un barbat e ceva scarbos" asta din perspectiva unui baiat dar din perspectiva unei fete e "cute".

| RAY a răspuns (pentru Superior):

Pe tine te atrag barbati?

| SG1995 a răspuns:

Din cauza cum ne percem noi sexul masculin, cand interactionam uni cu alti suntem distanti, in schimb femeile si intre el sunt apropiate fizic.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Sunt idei preconcepute. Pofta vine mancand. Daca am fi vazut saruturi gay si lessby de cand eram copii mici nu ni s-ar parea desgustatoare. Voi stiti ca inainte de razboi, a te saruta pe strada sau in vazul lumii, era ceva desgustator, care, la tara s-a mentinut pana prin anii '70.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Pentru ca ne plac femeile si nu vedem ceva scarbos cand se saruta ele, cum nu ne plac barbatii vedem ceva scarbos in asta.

| HazelEyes77 a răspuns:

Mie una nu mi provoaca scarba deloc cuplurile de acelasi sex cand se saruta sau isi manifesta afectiunea fie barbati fie femei. Depinde de fiecare cum percepe lucrurile, pentru unii constitue un tabu sau le provoaca repulsie.

| HadesSs a răspuns:

Pentru cand doua fete se sarut e sexy asta e si parerea unei fete, insa cand doi barbati se saruta nu prea nimic sexy in asta laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca barbatilor se plac femeile, nu e logic ca le-ar placea si doua femei lesbiene?

Daca femeilor le plac barbatii, nu e logic ca le-ar placea si doi barabati gay?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ion catre Maria:
- Marie hai sa facem sex.
- Nu vreau Ioane.
- De ce Marie?
- Pentruca eu is lessby.
- Ce-i aia Marie?
- Mie imi plac femeile.
- Pai atunci Marie si eu sunt lessby, ii zice Ion.
- Cum sa fi tu lessby, mai Ioane?
- Asa bine, tu Marie, ca si mie imi plac femeile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pãi sa vedem de ce nu i-ar place la un baiat Gay-i, când fac sex doi oameni unul din ei domina pe celalalt, indiferent daca e femeie/barbat, Gay lesbiene, la fete mi se pare normal sa fie dominate sau sa domine alte femei, asta nu e scârbos dar sa vezi doi barbati unul din ei fiind "târ*a" celuilalt nu stiu dar mie mi se pare naspa, la fel si cei hetero care fac cunnilingus sau anilingus pentru a satisface femeia sunt tot "târ*e dar mai rãu, sunt ale femeilor.

| ShamelessQboy a răspuns:

Depinde, aici parerile sunt multe si împărțite, diferă de la persoana la persoana si de la caz la caz, plus de asta se mai si schimba pe parcurs in functie ce experiențe.

| Danielachan a răspuns:

Nu se aplica in cazul fetelor