| anonim_4396 a întrebat:

De ce vrea o persoana iubire daca nu stie sa daruiasca?

9 răspunsuri:
| BubuLina999 a răspuns:

Pentru ca oamenii sunt egoisti si este mult mai usor sa primesti decat sa oferi!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
din egoism..nu cred ca poti sta langa cineva care primeste afectiune tot ce trebuie, dar nu stie sa ofere..nu merita sa iti irosesti viata langa un asa specimen.
O seara bunahappy

| Azµre a răspuns:

Nu vrea, ți se pare. Cine a zis că vrea iubire? și nu a dăruit? ori cei care aveau alte scopuri ori cei egoști.

| h3r a răspuns:

Dăruiește doar cui vrea...
Și știm bine la ce fel de persoane te referi.

| Keith a răspuns:

Nu ca nu stiu sa daruiasca, nu vor sa daruiasca pentru ca sunt orgoliosi si nu vor ca persoana iubita sa le afle slabiciunile, nu vor sa se arate, ma rog unele persoane, nu toate.Asa ca in concluzie, ai grija cui iti deschizi inima, sa nu fii ranita mai tarziu.Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| vivigreen a răspuns:

Cand o persoana crede ca merita, dar chiar nu se sinchiseste sa daruiasca atunci poti afirma ca acea persoana este egoista deci. serios nu merita sa-ti irosesti timpul cu aceasta persoana pana nu realizeaza ca greseste

| InTell a răspuns:

Pentru ca. Vrea sa invete.

| Mastan_Razvan_1990 a răspuns:

Pentru că habar n-are pe ce lume e