| danutzyka a întrebat:

Eu am un prieten iar mama nu stie de relatia asta si prietenul meu vrea sami daruiasca un cadou de ziua indragostitilor ce pot eu sa fac ca mama sa nusi dea seama, ce scuze sa gasesc sau sa nu iau cadoul? Va rog spuneti-mi!

3 răspunsuri:
| acinorev a răspuns:

Spune-i mamei tale ca prietenul tau cel mai bun iti va lua/iti ia un cadou de ziua indragostitilor. Aglomeratia asta de indragostiti! Spune-i adevarul si va fi bine totul.

| bella7587 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-i spui mamei tale ca pur si simplu un baiat ti-a dat un cadouAstfel nici nu minti nici nu spui intreg adevarul.

| bibiutza21 a răspuns:

Cu siguranta trebuie sa iei cadoul.si trebuie sa ii spui mamei tale. daca nu vrei asta...il ti intr-un loc numai al tau in care sa nu il vada mama ta si la momentul potrivit sa ii spui adevarrul:d
mi s`a intamplat acelasi lucru dar in final totul a fost bine