| RAY a întrebat:

De ceva timp cand caut fete pe internet caut fete urate pentru ca nu ma consider frumos, dragut, oare fetele urate sunt mai sincere si serioase? au pretentii mari?, voi masculi cand vedeti niste poze va bagati in seama cu fetele frumoase?

21 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Ray...stai tu linistit,am vazut destule fete urate care aveau niste fite si niste pretentii de regine mai demult. Nu prea conteaza daca sunt frumoase sau urate,conteaza doar educatia pe care au primit-o. Acum ceea ce am vazut eu au fost doar niste exceptii,trebuie sa recunosc. De obicei da, fetele mai urate au pretentii mai mici si sunt mai usor de abordat intrucat pana si ele isi cunosc nivelul. Nu imi pasa daca fata este frumoasa sau medie (sa nu fie nici urata... vorba aia "Sa nu-ti fie rusine sa mergi cu ea de mana pe strada") Conteaza doar ce au in cap. Daca ele sunt inteligente si daca ma inteleg atunci e bine dar daca sunt next top model si au in cap numai prostii atunci chiar nu ma intereseaza.
Nu ma bag in seama cu nimeni pe site-uri de socializare. Cu cine vorbesc prefer sa vorbesc fata in fata, nu asa.
Deci nu, nu ma bag in seama dar sunt o exceptie, de obicei "masculii" se cam baga in seama cu astfel de fete frumoase pe care le vad pe facebook.

| Chokorētoバタフライ a răspuns:

Frumusetea e relativa. O persoana poate sa fie urata pentru tine, dar sa fie frumoasa pentru alta persoana.Nu trebuie sa cauti o fata ''urata'', trebuie sa cauti o fata sincera si serioasa.

| RAY explică (pentru Chokorētoバタフライ):

te rog frumos sa nu vi cu de astea la intrebarea mea

| AleisterHN a răspuns:

Sunt curioasă, după ce criterii consideri că o fată este urâtă sau frumoasă?

| RAY explică (pentru AleisterHN):

Cand nivelul de atractie sexuala e sub nota 7, dar n-am nimic cu ele, cunosc oamenii urati la fizic si buni la suflet sa spun asa

| AleisterHN a răspuns (pentru RAY):

Hmm, foarte interesant, dar nu te-am întrebat despre nivelul de atracție sexuală, ci despre criteriile sub care stabilești dacă persoana respectivă te atrage sau nu din punct de vedere sexual, ca să spun așa.

| RAY explică (pentru AleisterHN):

Atractia e inconstienta, fata din avatul tau ma atrage instant

| AleisterHN a răspuns (pentru RAY):

Ca să-ți și răspund la întrebare, femeia, indiferent de modul în care se prezintă, de modul în care a lăsat-o natura, poate să seducă bărbatul pe care și-l dorește ( vorbesc despre femeile normale, sănătoase, etc.)dacă are un dram de inteligență și știe cum să disimuleze anumite lucruri. Nu cred că există vreo femeie sinceră, oricum ar fi, frumoasă sau urâtă, mereu omite ceva iar omiterea e tot o minciună. Seriozitatea la fel, femeile caută să prădeze și ele într-un fel, l-am menționat mai sus, deci poate să fie serioasă în legătură cu tine, să-și dorească un viitor cu tine, dar jucăușă cu alții din când în când( în sensul de flirt, un flirt nevinovat să mă exprim așa, foarte departe de înșelat). Noi ne asemănăm foarte mult cu voi, cu excepția faptului că noi obișnuim să concurăm cu alte femei, spre deosebire de voi, bărbații care puneți preț pe tovărășie. Nu contează cum arată o femeie, din punctul meu de vedere, cea care a căzut odată în mrejele diavolului, este și în ziua de astăzi o păstrătoare a secretelor, pe care le protejează în orice fel, prin minciună, prefăcătorie, etc. E în sângele ei.
Lăsând la o parte modul în care văd eu femeia, inclusiv pe mine, ideea e că nu poți face o împărțire între femeile frumoase sau urâte, după cum ai spus atracția e inconștientă și cum toate provin din aceeași sămânță, trebuie să accepți faptul că toate au în ele aceleași atribute negative, la unele mai pronunțate, la altele nu. Eu zic să vezi aceste defecte ca pe un fel de artă și să aștepți. Ține minte, am fost special create să vă servim pe voi, bărbații, într-un fel sau altul, e doar o chestiune de timp până vei găsi vipera care să te otrăvească fără să realizezi, dar pe care să o vrei toată viața lângă tine.

| RAY explică (pentru AleisterHN):

Sa inteleg ca cam toate aveti cam acelasi pretenti indiferent de fizic? nu cred ca femeia a fost creata pentru un anumit scop, o femeie singura nu poate fi catalogata ca lipsita de un scop, faza cu seducerea/prostirea barbatului sunt de acord cu tine, atata te prostesc ca te iubesc incat chiar crezi apoi fug la altul minunat

| RAY explică (pentru AleisterHN):

Si asa zisa iubire de 2 bani feminina e tot un teatru jucat bine? eu credeam ca aveti mai multe sentimente dar vad opusul sunteti reci lipsite de sentimente e aiurea

| AleisterHN a răspuns (pentru RAY):

Cam așa ceva. În legătură cu scopul, ceea ce am spus este un fel de lege nescrisă (nu trebuie neapărat aplicată), de sigur că poate avea idealuri mai mărețe.

| AleisterHN a răspuns (pentru RAY):

Toată viața e o piesă de teatru, eu cel puțin, încerc să-mi jocul rolul pe care mi l-am ales cât mai bine. Sentimentele nu se ridică la nivelul rațiunii, de sigur că instinctele dictează și judecă mai aspru, poate că asta ne face să iubim. În orice caz, ți-am spus ceea ce cred eu și cum judec eu femeia, analizându-mă pe mine. Am altă viziune asupra a ceea ce ar trebuie în mod normal(pentru mine) să reprezinte femeia.

| RAY explică (pentru AleisterHN):

Cum poti iubi jucand teatru? femeile se urasc intre ele asta e un adevar, eu cand vreau sa stiu cum sunt fetele intreb o fata, misogini sunt pistol cu apa fata de fete, fetele se urasc daca din 3 una pleaca afara cele doua o vor barfa, dar de ce e ura asta asa mare? ai avut vreodata o buna prietena? barbatii beau, se imbata, se bat dar nu e urasc si la noi e o concurenta pentru femeii

| RAY explică (pentru AleisterHN):

Ai dreptate ca jucam teatru, imagineazati daca obama ar mergie in rusia si ar spune tot ce are in cap lumea sar termina in secunda aia, ne mintim cu toti si mintim si pe alti, dar cred ca cel mai mult pe noi, eu sa stii ca n-am nimic cu fetele urate, frumoase, dar eu realisez ca nu ma pot da la ce nu merit ma intelegi? eu as vrea o fata asa cum sunt eu la fizic si la minte, cunosc o fata asa de aia mi greu sa vb cu ea, eu am vazut intr-un documentar au pus ei o fata sa cerseasca si din 100 de barbatii doi au mers la ea si din 100 de femeii 99% plus ca nu au plecat de acolo fara sa vada daca e bine cam 42% deci aveti empatie mai multa ca barbatii, gandstete ca tot cadru medical e feminim, scolar majoritar spun

| AleisterHN a răspuns (pentru RAY):

Fiindcă nici o femeie nu ar permite alteia să o eclipseze în ochii celui pe care îl vrea. Da, am avut o grămadă de prietene bune, dar niciodată nu le-am pus în fața intereselor mele și în fața a ceea ce mă satisface. Pe unele le-am urât, pe altele nu. Nu pot să mă pronunț la acest lucru.

| AleisterHN a răspuns (pentru RAY):

Sunt eu mai parșivă înseamnă.

| RAY explică (pentru AleisterHN):

Fiecare e diferit, posibil esti din cauza unor dezamagiri, copilarie nefericita, fiecare e parsiv in felu lui, dar emotiile nu le putem ascunde pentru ca sunt inconstiente, ce cauti tu la un barbat?

| AleisterHN a răspuns (pentru RAY):

Eu? Deja am tot ce îmi doresc, am găsit tot ce căutam.

| RAY explică (pentru AleisterHN):

Nu il iubesti stai cu el doar din interes?

| AleisterHN a răspuns (pentru RAY):

Îl iubesc foarte mult, interesul meu însă e acela de a-l păstra lângă mine. Nu sunt o persoană, dacă așa m-ai considerat, profitoare. Vreau doar să am parte de un viitor prosper alături de el, construit de amândoi. Nu îmi place ca unul să se sacrifice și altul să se bucure, realizăm totul muncind cot la cot, cum s-ar spune.

| RAY explică (pentru AleisterHN):

Hey nu team considerat deloc profitoare