| Marxel a întrebat:

De ceva timp incerc cu iubita mea sa facem dragoate, nu am facut niciodata dar de fiecare data cand ajung in punctul in care sa pun prezervativul penisul se culca, de fiecare data, nu cred ca ar fi o problema fizica deoarece dimineata cand ma trezesc se scoala, pana sa pun prezervativul e tare, doar atunci cand ajung in acel pas se culca, am incercat de foarte multe ori, m-am concentrat, cum as putea sa rezolv? Sa iau ceva pastile, naturiste?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Penisul isi pierde complet erectia in momentul in care ar urma sa fie montat pe el prezervativul din cauza afectiuni numite in termeni medicali : impotenta psihica, care este generata de anumite de probleme psihico mintale.
In urma cercetarilor efectuate in privinta acestui aspect, a reiesit ca in general aceasta afectiune are legatura cu un blocaj care se produce la nivel emotional si se manifesta in mod foarte diferit de la individ la individ. De aceea, este indicat si recomandat sa te prezinti la cabinetul unui psihoterapeut sexolog specializat in probleme de dinamica sexuala pentru o consultatie care se pare a fi chiar necesara. Este la fel de importanta si comunicarea cu cu iubita ta care la nevoie ar trebui sa accepte sa foloseasca o alta metoda de protectie contraceptiva. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Foloseste alt fel de prezervative, cu arome. Probabil ca penisului nu-i place mirosul de cauciuc si leșină.

| Sofer a răspuns:

Baga penisul in ea sa simta gustul apoi incearca cu prezervativul pus.

| Madalin0404 a răspuns:

Salut, posibil sa fi emotiv ca la ejacularea precoce totul pleaca de la cap sunt si pastile dar normal ar fi sa poti asa pentru ca pastilele dau dependenta