| elenaps a întrebat:

De ceva timp ma simt ciudat, parca am o stare de depresie. Simt nevoia sa am o relatie serioasa, cu o persoana mai matura, sa ma simt protejata si respectata. Mentionez ca sunt intr-o relatie, dar nu e ceea ce imi doresc si nu intruneste cerintele de mai sus. Ce sa fac? Voua nu vi se intampla asta uneori?

Răspuns Câştigător
| unikat a răspuns:

Poate ar trebui sa iei o pauza, nu sa te desparti de prieten, ci doar s a ai timp de gandire in ceea ce te priveste, poate ai nevoie de cineva care sa te iubeasca si sa se comporte cu u diferit decat o face actualul, poate nu, poate e doar o faza trecatoare. Tu singura trebuie sa iti dai seama daca iti lipseste acel cineva cu calitatile dorite si nimeni altcineva, cateodta, voi fetele, chiar nu stiti ce vretilaughing(asta din prorie experienta) daca vrei sa iti dau niste filme titluri de filme de nota 10 sa obs dragostea adevarata spune-mi si apoi faci comparatia cu relatia ta...

4 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Pai mai bine ai discuta deschis cu partenerul tau, sa vezi ce iti lipseste happy.

| marsy a răspuns:

Da! La mine a fost acest lucru si mi-am at seama ca m-am intilnic cu un baiat total nepotrivit! Desparta-te de actualul si o sa gasesti o per potrivita! mai bine singura, decit rau acompaniata! Trebuie sa descoperi culorile iubirii, o protectie adevarata, o strinsa legatura!

| adesp12 a răspuns:

Ai 17 ani? daca da, te inteleg.Eu iti sugerez sa renunti la relatia care nu te satisface, fa o pauza si gandeste te bine la ceea ce iti doresti. Daca nu e bine, de ce sa pierzi timpul? multa bafta! p. s baieti maturi gasesti f rar chiar de ar avea si 30 de ani.

| pit_1509 a răspuns:

Sunt cu un tip cu 7 ani my mare si sincer nu credeam ca va iesi ceva.intotdeauna am fost cu tipi my mari cu cel putin 2 ani ca mine. el e cel my mare p care l am avut si e perfect.inainte aveam impresia ca nu am cu cine sa vb si ma simteam singura.chiar nu ma asteptam sa gasesc p cineva ca el. tin sa mentionez ca inaintea mea a fost o tipa nu prea cuminte care i a fc mult rau.am avut rabdare sa ii treaca si acum e ceea c mi am dorit.noi glumim mereu(cred)si spunem ca vom avea 3 copii bla blabig grindar e prima data cand imi si doresc sa s intample.acum nu stiu daca st toti la fel.cred ca eu am noroc cu el ca ma sustine si ma respecta si app pentru mine e f importanta parerea familiei si ai mei il plac, cu exceptia faptului ca tatei nu ii plac blonziilaughing)pr meu e blond cu ochii albastrii si culmea eu nu suportam blonzii cu ochii albastriilaughing