| Maryy14 a întrebat:

De curand m-am despartit de iubitul meu cu care am stat aproape un an. Relatia nu prea mai mergea, iar pe langa asta l-am prins vorbind cu o tipa pe Facebook si urmand sa se intalneasca cu ea. Cand am aflat si i-am spus ca vreau sa plec de la el, a iesit scandal mare. Tinea de mine si nu ma lasa sa plec. Imi promitea ca nu va mai vorbi cu acea tipa si ca o va bloca, insa nu a facut asta, iar dupa cam 2 zile am decis de comun acord sa ne despărțim, sa imi iau lucrurile si sa plec de la el. In ziua plecării, în timp ce strangeam bagajele, el imi tot spunea ca inca nu este prea tarziu sa raman si ca o va bloca pe tipa. Mai spunea si ca nu va exista nimic cu ea, dat fiind faptul că are copii si e casatorita. Insa in ziua aia se vedea pe fata lui ca nu ii convenea ca plec, ca si-ar fi dorit sa raman, dar cumva ii era frica sa ma opreasca. A spus ca ramanem oricum prieteni, ca el nu ma blocheaza pe retelele sociale si ca mai putem vorbi. Mentionez ca, in timp ce eram impreuna, el scosese relatia de pe Facebook si nu voia sa schimbe poza de profil, el fiind singur in poza de profil. Toata treaba asta s-a intamplat acum cateva zile. El nu a sters niciuna din pozele cu noi nici de pe Facebook, nici de pe Instagram. Eu in schimb da. Oare ce sa însemne asta? Ca ar vrea să ne împăcăm? Ca el asteapta un mesaj de la mine sau ca ma va cauta el într-un final?
Scuze pentru postarea asta infinită si multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Exista si posibilitatea ca in sufletul lui sa te iubeasca cu adevarat, insa caracterul inascut al individul sa fie cel de a fi fustangiu. big grin

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ala nu va fi in stare sa stea cu una in viata lui

| Violleta2022 a răspuns:

Nu inseamna nimic, pozele alea sunt pastrate ca amintire.
In ce priveste cat de mult te iubeste el, ma indoiesc ca te iubeste, atata vreme cat nu se poate abtine sa nu se vada si cu alte femei.
Da-i pace, daca acum te inseala, ce vei face peste ani, sau daca va veti casatorii?

| Emma30555 a răspuns:

Eu cred ca vrea sa va împăcati din moment ce ai vrut sa pleci și nu te a lăsat, s-a opus.

| Maryy14 explică (pentru Emma30555):

Inițial asa a făcut, dar ultima dată când mi-am luat hainele nu s-a mai opus, doar ca imi tot spunea ca inca nu e tarziu sa raman si se vedea pe el ca nu prea voia să plec.

| Emma30555 a răspuns (pentru Maryy14):

Pai joaca și el cum poate. Ai insistat sa pleci, te a lăsat, plus ca e liber sa și facă de cap. Posibil sa te caute el, dacă nu o face înseamnă că vrea să și trăiască libertatea și eventual te va cauta când ii va fi greu. El nu a vrut sa te piardă dar nici nu vrea sa fie 100 % 100 fidel, ii este greu sa gestioneze corect situația. Tu i ai dat o lecție, ai plecat, lasă l sa te caute el, dacă o faci tu, va simți asta ca pe un avantaj pentru el, pe de alta parte dacă ți e dor de el nu trebuie sa ții cont de reguli poți sa i mai dai mesaj sa mai vorbești cu el și sa te convingi dacă regreta sau nu.

| Fabyana307 a răspuns:

Dacă a vorbit cu alta fata si urma sa se intalneasca cu ea e semn clar ca nu te a iubit, si daca nici in urmatoarele zile nu a blocat o si a continuat sa vorbeasca cu ea inseamna ca nu mai merita o sansa de împăcare. Si ea se vede ce tip de femeie e daca e casatorita si vorbeste cu altcineva. Si cel mai probabil a sters relatia de pe Facebook si poza cu voi de la profil, pentru a vedea acea tipa ca este singur pentru ca daca stia ca e cu tine nu se mai baga pe el.

| Maryy14 explică (pentru Fabyana307):

Din ce am inteles, el s-a băgat pe ea. Tipa știa de existenta mea, dar cred ca stia ca suntem certați sau ceva de genul. Într-o zi am intrat pe un alt profil de-al ei ca sa aflu detalii despre ea, iar ea l-a întrebat pe fostul meu iubit de ce i-am vizualizat profilul, ceea ce inseamna ca stia clar cine sunt. Mai ales că văzuse pozele cu noi de pe profilul lui.

| Numeexistent2 a răspuns:

Facebookul distruge vieti