| Nikcoletta a întrebat:

De curând m-am împăcat cu prietenul meu și mama vrea să ne despartă. I-am spus că o să mă căsătoresc cu el si nu e de acord.

Mama s-a căsătorit recent cu un om, eu n-am dreptul să fiu fericită la 28 de ani? De ce se implică? Oare nu vrea sa fie bunică?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

1 data despartita de el se poate repeta experienta, acum nu mai e nevoie de casatorie se poate trai fara ea. Casatoria nu te face bogata peste noapte

| Adry05 a răspuns:

Păi ce are cu el?

| corbulalbrosu a răspuns:

Esti majora si in consecinta capabila sa-ti alegi drumul in viata. Bineinteles cu conditia sa fii ferm convinsa ca stii foarte bine ce urmeaza sa faci si de asemenea faptul ca alegerea ta este cea corecta si va fi benefica toata vietia care va urma. Multa sanatate!

| Cosmin86 a răspuns:

Ce importanta are daca e de acord sau nu?

Ea se implica DOAR pentru ca o lasi tu, atat.

| Emilian65 a răspuns:

Probabil crede ca impacarea voastra nu dureaza mult.

| Rux2000 a răspuns:

Asta depinde de motivul despărțiri voastre. Nu putem spune dacă mama ta are dreptate sau nu. Normal n-ar trebui sa se bage în treburile tale având în vedere ca totuși ai 28 de ani dar cum am zis depinde de motivul despărțiri voastre. Dacă a fost ceva grav în genul agresiune fizica/verbala din partea lui, sau alte motive eu zic ca trebuie sa te mai gândești dacă vrei să-ți petreci viata alături de un astfel de om. Uneori trebuie sa ne "dam singuri cu capul de perete " pentru a ne deschide ochii. Succes cu mama ta.

| Hollyg a răspuns:

Ai spus ca te-ai împăcat, deci de ce ați fost despărțiți? Mama ta nu ar avea motive sa nu te vrea cu el? O face din senin, doar pentru ca nu ii place ei de el?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Hollyg):

In general multe mame sunt tampite la fazele astea happy

| Hollyg a răspuns (pentru Cosmin86):

Multumesc ca m-ai luminat.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Hollyg):

Oricum nu are nicio importanta, la 28 de ani nu mai hotaraste "mami" ce si cum, faci ce vrei.

| Lowkee a răspuns:

Poate nu are incredere in el/voi, ca deja v-ati despartit odata. Si pentru ca esti tanara.