| Mi828 a întrebat:

Buna. Am o prietena care este gay și am început sa am un crush acum doua luni și la un moment dat am început sa ieșim tot mai des afara. Suntem in aceeasi clasa și avem 17 ani. Ea a mai fost cu multe fete pana acum dar eu nu. Și acum o luna ne-am îmbătat la o petrecere și la început simteam ca nu îmi acorda destula atenție și m-am distanțat puțin și după jumătate de ora a venit la mine și mi-a spus ca sa vin sa stau cu ea și o fata și ele au început sa se sărute dar prietena mea tot timpul se săruta cu toată lumea doar ca in seara aia ne-am sărutat și noi. A fost primul meu sărut și ea știa și înainte sa ma sărute cum am ajuns la petrecere ma tot întreba dacă poate sa ma pupe pe obraz și am lăsat-o și stăteam una lângă alta pe o canapea micuța și după ce a văzut ca o sărut și eu pe obraz ma sărutat cu limba. Ne-am sărutat timp de 30 de ora si toată noaptea am fost împreuna si dansam si ne Țineam de mâna. De atunci suntem tot timpul împreuna ieșim aproape in fiecare zi. Dar uneori îmi da semnale mixte si nu mai înțeleg nimic. Dupa o saptamana după sărut i-am spus ca cred ca sunt bisexuala si mi-a spus ca ma suporta si la o prietena i-a spus ca lol nu pot sa îmi dau singura un label. Acum o săptămâna i-a murit câinele si plângea si am luat-o in brate si ziua următoare i-a spus la o prietena comuna sa nu îmi spună dar îmbrățisarea a fost foarte awkward si s-ar îmbrățișă cu oricine dar nu cu mine. Și asta nu înțeleg pentru ca da nu ne îmbrățișăm niciodată dar ne atingem constant. Și am ieșit afara cu grupul ei de prieteni si toată lumea știa cine eram chiar dacă nu ii mai văzusem pe nici unul. Ma întreabă in fiecare zi dacă vreau sa ieșim sau când sunt afara îmi vede locația pe Snapchat si ma întreabă unde merg si cu cine ies si de ce ies cu persoana aia si așa. Mi se pare ca e geloasa dacă vorbesc cu cineva care nu știe. Și tot timpul când i se întâmpla ceva ma suna si dacă e la 12 după-amiaza sau la 3 noaptea si pe mine ma suna tot timpul prima data. La un moment dat se comporta rece cu mine si nu mai vorbisem așa de mult cu ea si după a început sa îmi scrie mai mult. Dar daca cineva ne întreabă dacă suntem împreuna spune ca nu. Spun aici toate astea pentru ca nu am cui sa ii povestesc. Cam toatele prietenele mele sunt si prietenele ei. Vreau sa stiu doar dacă ma place sau nu.

2 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Mi se pare destul de capricioasa prietena ta. De plăcut cred că te place dar nu știu cât de statornica va fi în legătură cu afinitatea ei pentru tine. Pare genul destul de superficiala și petrecăreață. Cred că nu ia în general lucrurile prea in serios și acționează pe baza senzațiilor de moment. De acolo și acele mixed feelings pe care le ai.

Ceea ce na, nu e neapărat nemaiauzit la adolescenții de vârsta voastră.

Dar, in locul tau as fi precaut în legătură cu sentimentele pe care le ai. Adică e ușor acum sa te ia valul fiind prima persoană cu care ai genul asta de apropiere. Nu spun că e imposibil ca o relație intre voi sa funcționeze. Zic doar că momentan, așa cum vad eu lucrurile de la distanță, pare că tu pui mai mult suflet și ea e mai mult pe distracție.

| Rihanna20B a răspuns:

Psyclepath are dreptate. Eu te sfătuiesc să ai grijă cu ea. Aceste persoane te pot distruge fără să realizezi, fie că vor fie că nu