| mel1 a întrebat:

De curiozitate:exista fete virgine care au ramas gravide? ar putea aceasta sa faca avort? aseara l-am masturbat pe prietenul meu( eu fiind virgina am apelat la aceasta masura).Am inceput treaba fara prezervativ, la un moment dat eram putin uda pe mana dar nu stiu daca imi transipirase mana sau era lichid seminal.Cand a simtit ca ii vine a pus un prezervativ dar nu a acoperit tot penisul, doar varful.A terminat in prezervativ
problema este ca dupa ce a terminat, la 5-7 minute m-am dus la baie sa-mi fac nevoia. Pentru ca ne certasem, de nervi nu mi-am dat seama ca nu ma spalasem pe maini, intrebarea este atunci cand am fost la baie, si m-am sters dupa ce mi-am facut nevoia exista posibilitatea sa fi ramas urma de lichid seminal, sau sperma pe mana si sa fi ajuns langa vagin, s-o fi imprastiat pe acolo? exista posibilitatea sa raman gravida? precizez ca el a folosit prezervativ, dar doar pentru capul penisului, pentru ca eu sa-l pot masturba in continuare.Nu stiu daca eram uda pe mana de la vreun lichid, se putea scurge pe langa prezervativ?

14 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
nu, stai linistita..pentru mai multa documentatie, te rog sa arunci o provire pe acest link
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/
O zi frumoasa sa ai:)

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Au murit de la mirosul de c..cat

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu draga mea, nu ai cum sa ramai! Eu tot nu inteleg de ce nu va documentati cand treceti la asfel de actiuni!

| pietrean a răspuns:

Mai fetelor,cand o sa va maturizati odata? Va injositi atat,pentru simpla placere a partenerilor,deveniti simple "strangatoare de sperma"(nu gasesc un cuvant mai politicos,decent). Inainte de a face ce ati vazut prin filme,puneti mana pe o carte de sexologie,anatomie,vedeti cum se fac copii,ce e aia ovulatie,menstra, ciclu menstrual,spermatozoizi, cat sunt viabili, etc.
Nu mai acceptati sa fiti simple "facatoare" de placeri, nu va dati seama cat de mult va puteti injosi, intai pe voi si apoi si in fata masculilor!

| SefaTa97 a răspuns (pentru pietrean):

Buna.
Nu cred ca e injoseala. Daca ei se iubesc, mi se pare normal.
El vrea sa o astepte, sa nu o bata la cap sa-si inceapa viata sexuala, ci doar petting.
Nu ti se pare ok, ca ea sa-i faca lui si el ei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In contact cu oxigenul, maxim 2-3 minute, spermatozoidul isi inceteaza activitatea de a fecunda dar e bine de stiut ca si lichidul seminal contine spermatozoizi. Fetele virgine sunt cele care nu au himenul rupt dar sunt fete care au himenul elastic si fac dragoste de mult timp si daca merg la medic ginecolog acesta le declara fecioare, de nascut poate naste normal sau prin cezariana. Felicitari prietenului tau ca te respecta si nu abuzeaza de tine, sper ca si satisfacerea manuala este de comun acord

| SunnyDay88 a răspuns:

Mel esti un de un stres groaznic. si nu zic asta pentru cei de pe site, ci pentru prietenul tau.

app cum de v-ati certat dupa? cu atatea endorfine in mintea lui banuiesc ca tu ai fost de vina...

cat despre intrebarea ta... ti-au raspuns atatia oameni si la fel ac si ei si eu iti cer (nu te rog si nici nu te sfatuiesc) sa te documentezi din surse sigure.
poti sa-ti faci o programare la ginecolog si sa vb cu el despre toate problemele tale inclusiv metode contraceptive in viitor si boli la care te poti expune si... nu stiu cati ani ai. vezi tu ce-ti mai recomanda el.

| mel1 explică (pentru SunnyDay88):

Mare lucru nu inteleg din ce spui tu

| SefaTa97 a răspuns:

Buna. Stai linistita, nu ai cum sa ramai insarcinata!
Pentru ca in acele 5 minute, ei au murit in contactul cu aerul, sau te-ai sters pe mana, s-a uscat lichidul seminal urmand ca ei sa moara. Nu-ti mai face atatea griji degeaba.
Putea sa-si dea drumu si in maini la tine, ca tot nu ramaneai.
Trebuie act sexual propriu zis pentru a ramane insarcinata. happy

| mel1 explică (pentru SefaTa97):

Dar de ce spun unii ca daca ejaculeaza lanaga vagin poti ramane? eu am gandesc ca in cazul meu, cand mi-am facut nevoia au ramas pe hartia igienica, nu?

| SefaTa97 a răspuns:

Si nu, nu exista fete virgine care sa ramana insarcinate.
Doar sa nu se rupa himenul, acesta fiind elastic, dar ea nu se mai numeste virgina daca a facut sex/dragoste.
Stai linistita si nu te speria degeaba!

| tinka1 a răspuns:

Nu incurcati lucrurile! Virginitatea este ceva pisihic cand faci dragoste, dar ruperea himenului poate sa se produca de la o lovitura, sau daca esti gimnastica. Prietena mea e gimnastica si are himenul rupt, dar pisihic inca este virginawinking

| secret093 a răspuns:

Spermatozoizii mor in contact cu aerul in maxim 2-3 minute. Stai linistita nu esti insarcinata! :*

| 22andreea22 a răspuns:

Nici o sansa. nu ai cum sa ramai insarcinata din asta, practic spermatozoidul trebuie sa ajunga in vagin ori in cazul tau a ramas pe hartia igienica sau servetel daca iti ramasese pe mana deci sansele sunt 0.