| IcsD a întrebat:

De exemplu eu sunt virgina si imi incep viata sexuala azi. Daca timp de 6 luni numai am niciun contact sexual devin iar virgina? Adica himenul isi revine sau cum? Este adevarat?

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu mai devii virgina niciodata. Himenul nu se reface, nu se lipeste. Esti virgina doar pana la primul contact sexual si atat.
Exista o operatie numita himenoplastie in care iti poate fi cusut himenul. Asta nu inseamna ca vei fi virgina, ci ca poti minti pe cineva ca ai fi.

| RXN a răspuns:

Nu, himenul nu isi mai revine la forma initiala niciodata, odata rupt, rupt ramane, exceptand prin chirurgie plastica, careia nu-i prea vad rostul, intrucat himenul nu garanteaza virginitatea, iar valoarea unei femei nu sta in himen.
Oricum, dintr-un singur contact sexual e posibil ca o femeie cu un himen elastic sa nu poata fi dezvirginata, dar totusi, te mai poti numi virgina daca ai avut un contact sexual doar datorita faptului ca ai himen elastic?

| Razvan a răspuns:

Intr-adevar blestematul de himen e o pasarica Phonixsmug

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Bineinteles ca nu. virginitatea pierduta nu o mai recuperezi.

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Nu e adevarat.
N-o sa mai fi virgina niciodata.

Bafta si o seara placutahappy

| Doddel a răspuns:

Nu, virginitatea se pierde o singura data si numai revine nimic.

| adinakaty a răspuns:

Nu iubita nu o sa mai devii virgina, pentru ca odata ce te-ai dezvirginat asa ramai

| crisgently a răspuns:

Ai vrea tu happy

| crissnebb83 a răspuns:

Astea sunt povesti de ale baietilor numai ca sa te conviga sa o faci cu ei(el) pai daca ai himen elastic dupa ce faci baitza se strange la loc si e ca si cum ai fi virgina dar nu inseamna ca si eti tot virgina! deci din moment ce la tine in vagin a intrat un penis adio virginitate soryy dar asta e adevarul exceptand cazul in care iti faci operatie de refacere a himenului(recoasere)

| muzicalBoX a răspuns:

Nu e adv himerul nu isi ma revine.

| alinutza99 a răspuns:

Nuuuu... niciodata nu o sa mai devii virgina din moment ce ai facut o data. ti se inchide "gaura" si dupa 6 luni o sa fie mai greu sa "intre". poate o sa iti curga sange daca s-a inchis prea tare dar vigina nu mai esti.

eu asa am patit...nu am facut-o un an, m-i s-a inchis, dupa ca am facut-o iar (tot cu acelasi baiat). m-a durut putin (dar nu ca prima data cand am fost virgina). si mi-a curs sange. apoi nu am mai avut treaba.

mda se zice ca asa pot sa insele fetele baietii care nu se pricep la asta (care nu simt ca nu s-a rupt ata). se dau virgine chiar daca acum 6 luni erau curve (nu vb de tine sa nu crezi prostii ).

te pup :*. apropo am 17 ani si eu tot la 16 am facut-o prima data.happy

| sbt a răspuns:

Nu devii din nou virgina dar daca stai o perioada indelungata fara sa faci nimic te "stramtezi" aproape ca inainte. Tio spun din proprie experienta.Eu am facut-o dupa 4 luni si m-a durut ca prima data. daca nu-i spuneam prietenului meu ca nu sunt virgina nu siar fi dat seama happy :* funda?batting eyelashes

| cornelia_9446 a răspuns:

Ei da.

| Beautyfree a răspuns:

confused nu inteleg la ce te referi insa oricum daca intri in contact sexual cu cineva crezi ca vei deveni din nou virgina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A zburat puil cu ata? la revedere.si irina loghin spune intr-un cantec; degeaba v-ati tot cait, ce-ati pierdut n-ati mai gasit.

| Lighto_3101 a răspuns:

laughing Buna asta, NU e adevarat.

| ello_3564 a răspuns:

Iata opinia unor experti...tonguee de altă parte, e interesant de ştiu că, în unele cazuri, dacă o fată a avut 2-3 raporturi sexuale iar apoi o perioadă îndelungată nu a mai avut raporturi, himenul se poate "strâmta"."