| lulu_2700 a întrebat:

De fiecare data cand am contact sexual cu iubitul meu, oricat de excitata as fi nu reusesc sa ma "ud". Sunt singura pe aici careia i se intampla acest lucru sau mai sunt si altele? Astept parerile voastre si daca stiti si cauzele mai bine.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Folosește lubrifiant (se găsește la farmacie, Durex) și plăcerea este la ea acasă.
Distracție plăcută.
Pa, pa.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil te streseaza ceva: teama de sarcina sau chiar teama ca nu te vei "uda". Foloseste o vremele lubrefianti pe baza de apa, inlatura toti factorii de stress, mergi la ginecolog pentru a exclude o eventuala infectie si poate lucrurile se vor normaliza.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cam raaar excitatie "uscata", dar poate confunzi dorinta cu starea, sau, desi nu recunosti, sau nu iti dai seama, exista o conjunctura plurifactoriala, care genereaza acest d/efect! Preludiul este corespunzator, ca durata si intensitate?! O faci din feeling real, sau interes?! Ti s-a mai intamplat cu cel/cei dinainte?! Fa comparatie -mental, si trage concluziile!: temeri diverse, lipsa afect real, confort, igiena, protectie, teama de consecinte, etc... Exista si la Kaufland lubrifiant Durex, la 100, sau 200 ml, recomandat si pentru masajul erotic, in cadrul preludiului! Success!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Probabil preludiul nu este suficient si atunci foloseste un lubrifiant.

| maxQ a răspuns:

Incearca sa polosesti lubrifiant.Si da unora femei le place preludiul, suspansul de a nu stii ce va urma, Sau unor femei le place hard sau incet si cu grija, iar cand simti ca te exciti la maxim spune-i iubitului sa sporeasca frecarea ba in partea de sus a vaginului. Sper ca vei reusi.
Succes!

| yadora a răspuns:

E cam aiurea... dar arunca si tu cu o caldare de apa in pat...asa nu te vei mai simti stangace in situatia asta.

| alexusfabio a răspuns:

Propunei sa va jucati si el sa te masturbeze..pana cand ai primul orgasm, apoi totul o sa fie de vis. Iti spun asta din experienta..BAFTA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este treaba de lubrifiant! va rog cititi enuntul cu atentie! sunt femei care trebuiesc incalzite la maxim (preludiu), pentru a se putea uda! exemplu - mai uaif! trebuie sa munca de lamurire, daca ma anderstend!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca se poate sa patesti acest lucru din mai multe motive:contacte sexuale dese, o igiena prea exagerata care ti-a distrus flora vaginala si esti pasibila chiar de o infectie ceva, poate fi din cauza stresului...iti spun si eu acelasi lucru ca Legiuitoarea si Brigaela:lubrifiant, Durex are o gama larga din care poti alege ceva care ti se va potrivi.am vazut ca mai nou au aparut lubrifianti cu arome.succes!