| vladut1 a întrebat:

Am o mare problema. Vreau sa stiu daca dupa un contact sexual protejat i-a venit prietenei mele ciclul a doua zi, ea putea cumva sa ramana insarcinata? Stiu ca poate pare aiurea ce intreb dar vreau sa aud si parerile voastre sa ma comving de un lucru pe care il stiu. astept urgent raspunsurile voastre multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Sarcina se instalează atunci când nu folosiți nicio metodă contraceptivă, sau când folosiți metode tradiționale precum : metoda calendarului/a coitului întrerupt/temperaturii bazale/mucusului cervical, etc.
Acestea sunt ineficiente, și te sfătuiesc să nu le folosești niciodată, dacă vrei să nu ai parte de surprize neplăcute.
Menstruația reprezintă eliminarea endometrului, deci este imposibil să fie însărcinată.
Folosiți întotdeauna prezervativul; astfel, evitați și apariția unei sarcini nedorite, și a unei BTS (boli cu transmitere sexuală).
Baftă!

| Giinger a răspuns:

Nu poate ramane insarcinata pentru ca:
unu-v-ati protejat-
doi-i-a venit ciclul deci zero sanse
asa ca...stai linistithappy

| Veverita a răspuns:

Sa stii un lucru, posibilitatea cea mai mare ca o fata sa ramana insarcinata este daca are contact sexual aproximativ la 14 dupa ce i-a venit ciclul adica la ovulatie.atunci este cel mai fertila.desigur corpul nostru ne uimeste dar daca a fost si protejat, e aproape sigur ca nu are cum sa ramana insarcinata...

| speranza a răspuns:

Parerea mea este ca nu ar avea cum sa ramana insarcinata daca v-ati protejat. Daca vorbeai de un contact neprotejat era alta treaba,dar si asa, nu poate sa ramana inainte de ciclu, mai ales cu o zi inainte.

| Cristi19 a răspuns:

Nu,nu are cum sa ramana

| alle96 a răspuns:

Daca va'ti protejat.si mai ales,i'a venit si ciclul,nu,nu poate ramane insarcinata! Daca era neprotejat,da,iti puteai face griji.dar a fost protejat, i'a venit, nu e nimic in neregula!

| BoA a răspuns:

Dupa cum stiu eu nu avea cum sa ramana insarcinata daca i-a venit "ciclu" blushing si v-ati si protejat big grin

| Axintoaie_Cosmin_1992 a răspuns:

Stai linistit... daca nu ii venea ciclul era mai grav pentru ca putea fi o problema la prezervativ(taiat, o mica gaura...)

| vladut1 explică:

Va multumesc tuturor pentru ca ati comfirmat un lucru ce deja stiam chiar mi-au fost de folos raspunsurile voastre ramand dator.

| vladut1 explică:

Multumesc pentru raspunsuri va raman dator