| 12user0000name a întrebat:

Buna! Daca eu și iubitul meu ne-am jucat in perioada ovulației și avea prezervativ, iar penisul lui a intrat o data in vaginul meu și l-am scos plus alte dați când am mai făcut așa neprotejat.Menstruatia nu mi-a venit de 10 zile și sunt foarte stresată și îmi este și puțin frica, care ar fi cauzele și ce s-ar putea întâmpla? Am nevoie și de părerile voastre.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Intro astfel de situatie este cu totul imposibil sa se poata oferi un raspuns care sa fie obiectiv si mai ales pe deplin corect in privinta existentei unei sarcini si din acest motiv sa nu inceapa procesul de sangerare menstruala, sau datorita faptului ca pur si simplu ciclul tau menstrual este de tipul neregulat/dereglat si din acest motiv actualul ciclu menstrual s-a prelungit atat de mult.
Fiindca dupa calculele tale a aparut aceasta diferenta de 10 zile in plus fata de data la care ai presupus ca ar fi trebuit sa inceapa menstruatia, este indicat si recomandat sa-ti faci test de sarcina asa cum este prezentat in urmatorul videoclip educational :
PREZENTAREA EFECTUARII CORECTE A TESTULUI DE SARCINA
https://www.youtube.com/watch?v=aWIpgoDTknk
Rezultatul obtinut va fi valid, valabil si corect in cazul in care au trecut mai mult de 21 de zile de la ultimul act sexual neprotejat
Multa sanatate!

| 12user0000name explică (pentru corbulalbrosu):

Dar nu a fost un act sexual neprotejat pur și simplu el își freca penisul in zona mea intimă fără sa o introducă in vagin

| Sofer a răspuns:

Nu rămâi însărcinată.