| IoanaMihaela5267 a întrebat:

De la cate zile de la primul act sexual se pot vedea "simptome" ca o fata este sau nu insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Primul si totodata unicul/singurul simptom de sarcina adevarat, se produce intotdeauna dupa trecerea a exact 2 saptamani de la data actului sexual in urma caruia a fost fecundat ovulul si pe urma s-a instalarea sarcinii in endometrul existent in uter. Simptoma de sarcina reala si cu adevarat : ''adevarata'' se manifesta dupa cea de a 2-a saptamana de sarcina si este reprezentat de lipsa sangerarii menstruale. Este SINGURA si UNICA. Alta NU exista. Sanatate!

1 răspuns:
| Sofer a răspuns:

Nu vezi imediat. După 2 săptămâni.