| Park1Suin a întrebat:

De la ce varsta e bine s-a ai un prieten?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Poţi să ai un prieten la orice vârstă. Nevoie de afecţiune şi înţelegere putem avea oricând. Fiecare are ritmul lui, când vine vorba de relaţii.
Însă relaţiile sexuale ar fi bine să se înceapă după 18 ani, după părerea mea.

30 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După 18-20 de ani!
Pa, pa.

| AlCoLiKdEnIsA a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Tu catia ani ai? intre 18-20?
cand te indragostesti te indragostesti si punct

| Ana_4223 a răspuns:

Oricand daca pui pe primul loc scoala, mai ales in cazul tau.winking
Invata si apoi sa-ti stea gandul la iubiti.

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare! Este bine sa ai un prieten(fata-baiat) de la 13-14 ani.O zi frumoasa sa ai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Este bine sa nu te grabesti niciodata, sa termini o scoala mai intai, apoi putem vorbi de un prieten.
Eu zic dupa 20-25 de ani cam asa, dar fiecare face cum vrea.
Te pup!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios?
Eu ştiam că pe la 15-16 ani e bine să ai un prieten.
Dar după 20-25 ani mi se pare exagerat de mult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde de principiile fiecaruia, fiecare face cum crede.
Insa sunt de parere ca la 15-16 ani e bine sa vezi de o scoala acolo, e timp si de relatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Măi angelicelor! Suntem în 2013, în cazul în care ați rămas cu câteva decenii în urmă.
Părerea mea e că de pe la vreo 16 ani în sus, ba chiar aș zice 17. Însă vezi tu, când se întâmplă să te îndrăgostești, se întâmplă. Relațiile astea te ajută cu experiența de viață și te pregătesc pentru ceea ce urmează, adică una și mai serioasă. Plus că, o relație, chiar dacă este suficient de puternică, rezistă greu fără sex. Are și el importanța lui.

| sensualus a răspuns:

Pai cati ai

Răspuns utilizator avertizat
| e7d7n7 a răspuns:

De la grădiniţă, cu toţii ne-am făcut prieteni la grădiniţă.

| madalinamadu a răspuns:

Atunci cand te simti pregatita de o relatie, nu este o varsta exacta la care este indicat sa ai un prieten...

| KnowEverything a răspuns:

5-6 cel mult. La 4 ani e cel mai potrivit daca nu chiar la 3!

| deadwillow a răspuns:

Buna!
Pai hmmmm... eu zic ca nu conteaza varsta atata timp cat exista sentimente.
Poti avea prieten la orice varsta( dar hai sa fim seriosi....pe la 12-13 ani habar n-ai pe ce lume traiesti si faza cu prietenu devine un moft)
Lucrurile serioase se infiripa de la 16-17 ani in sus cand deja ai un alt mod de a privi o relatie si eh... tu cati ani ai, puisor? laughing

| paceandlove a răspuns:

Cand te simti pregatit niciodata nu e prea tarziu sau prea devreme

| Turdeanul a răspuns:

Buna depinde si de om nu doar de ani dar eu iti zic sincer ca de la cam 14-18 ani

| Deliric95115 a răspuns:

Pe la 2 ani, ca ne facem cu totii prieteni, singuratic-o sad de la gradinita cum a mai spus cineva pe aici happy salut.

| AngelWhite99 a răspuns:

Cand vrei tu eu am 14 si nici acum nu am unul, au existat oferte dar eu nu am fost pregatita si bine am facut multi erau buni de spalat cu ei pe jos.

| VeteranReintors a răspuns:

12-14 ani.

| Nyxi a răspuns:

Cand o sa ortografiezi corect happy

| MyhaytzaDjBeTa a răspuns:

Cand iti vine pofta de **** te duci la unu si ii spui vrei sa stai cu mine ca ma exciti foarte tare!

| Gaby53 a răspuns:

| Alexutzu995 a răspuns:

Buna. Un prieten e bine sa ai de cand esti mica. Un iubit e bine sa ai de la cel putin 17 ani si 3 luni.

| gaina007 a răspuns:

Dragostea nu are varsta nu conteaza varsta....asa ca poti sa iti faci prieten fara griji.dar ai grija sa nu faci alte prostii, baietii din ziua de azi nu vor dor pupat si tinut in brate...

| Iulicaa a răspuns:

Cand te simti tu ..pregatita. :]
Pe la 15-16 ar fi destul de bine.

| mary02 a răspuns:

15-16 anì

| maverick123 a răspuns:

Cel mai devreme cam pe la 11 -13 ani ca dupa aia esti cam nebun sa ai un/o
prieten(a) pe la 8 ani de ex laughing

| Mihaitza267 a răspuns:

10-14 laughing