| MarryBlue a întrebat:

de la ce varsta e bine sa ai un prieten?raised eyebrows

11 răspunsuri:
| Supps a răspuns:

Atunci cand simti fluturasi in stomac, fiorul iubirii...

| Ana94 a răspuns:

Eu consider că după 14 ani încolo e bine să-ţi faci un prieten.

| drhotzu a răspuns:

Iubit? wow... cand crez ca esti pregatita, ideea este sa nu te grabesti sa faci ceva ce o sa regreti mai tarziu.

| MarryBlue explică (pentru drhotzu):

Crezi ca de la 13 ani e bine sa ai un iubit?:d

| drhotzu a răspuns (pentru MarryBlue):

Hhhmmm prima mea prietena (cu care am stat cca 1 an) avea 13 cand ne-am "combinat" iar eu 14 he he he prima dragoste.
dar pe de alta parte cunosc fete care au avut prima relatie (gen ceva mai serioasa) abia la 16/17 ani... asa ca nu e nici o regula. ideea este ca trebuie sa ai ceva in minte: prima relatie mai ales la varsta asta 13/14 ani este ca sa vezi ce si cum e intr-o relatie, deci nu trebuie sa stresezi despre relatie/despartire/tradare si alte astea, pentru ca acum poti sa le privesti ca pe relatii de antrenamentwinking

| mgtow a răspuns (pentru MarryBlue):

Nici la 13, 14, sau 17 ani. De la vreo 23 de ani stii ca poti sa intalnesti un tip mai intreg la minte.

| drhotzu a răspuns (pentru mgtow):

Ma ideea nu este de tip. ci putem generaliza, adica poti sa intalnesti si tipe la 25 ani tampite si nebune, dar la fel si tipi... dar pe de alta parte poate sa fie amandoi intregi la minte la 15/16/17/71/91 si problema nu se pune de cat de intreg e la minte sau nu. dar in general poti sa numesti o relatie cu adevarat undeva dupa 20-22 ani.

| AaNdYy a răspuns:

Iti poti face oricand... numa sa stii tu ca esti pregatita

| Sandra2571 a răspuns:

De la 14 ani in suswinking

| alex13king a răspuns:

Soarmea a avut de la 14 ani

| monicutsa43 a răspuns:

Eu cred ca de la 16 ani e cel mai indicat sa ai o relatie serioasa...