| Pinkrainbow100000 a întrebat:

De la ce varsta e ok sa te dezvirginezi???

14 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Dupa casatorie asa spune Biblia!
in noaptea casatoriei!

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista un consens in aceasta privinta cu privire la o anumita varsta considerata ca fiind standard in inceperea vietii sexuale. Momentul inceperii vietii sexuale, depinde de factori psihici dar in cea mai mare mare nasura de dezvoltarea fizica.Din acest motiv nu se poate stabili si aprecia care este varsta optima pentru dezvirginare.

| Fatamuntilor a răspuns:

Depinde cu cine stai de vorba.
Mama spune:cat mai tarziu
iubitul spune:chiar acum
duhovnicul spune:doar dupa casatorie
Medicul spune :dupa 17 -18 ani cand corpul este pregatit
Prietena cea mai buna ar spune.Atunci cand esti pregatita din punct de vedere, fizic, emotional si esti documentata.

Tu pe cine crezi?

| Cσcσ a răspuns:

Cand esti destul de documentat/a cu privire la inceperea vietii sexuale. Apoi mai trebuie sa fii pregatit/a fizic si psihic etc. happy

| UzOm a răspuns:

Peste 18-19 ani. În cazul tău şi la 11. laughing

| TheImpaler a răspuns:

De la orice varsta atata timp cat te documentezi corespunzator referitor la ce este sexul si ce implica un act sexual.

| Sweet155 a răspuns:

De la 18 ani.

| addda2a a răspuns:

Varsta ideala este 17-18-19 ani.Dar unii incep de la 14-15.E o mare prostie sa faci asa ceva la 14-15 ani.Omul nu este pregatit nici fizic nici psihic.E o mare responsabilitate.Trebuie sa cunosti foarte bine persoana cu care vrei sa faci acest lucru, sa fi sigura ca iubesti persoana ca te dedici fizic si psihic.Nu te grabi daca ai 15 ani.Mai astepta. Acuma cel mai important este sa te bucuri de adolescenta sa inveti bine la liceu/scoala.Bafta:** vei vedea ca am dreptate

| corbulalbrosu a răspuns (pentru addda2a):

Ma intreb de ce nu ar fi de 22-24 de ani adica dupa terminarea studiilor postliceale/universitare si nu cea indicata de tine? Prin ce iti argumentezi afirmatia facuta in raspunsul tau?

| TheImpaler a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Inainte de pensionare ar fi ideal laughing

| addda2a a răspuns (pentru corbulalbrosu):

M-am referit la varsta la care corpul este pregatit, undeva la 17-18-19 ani.Nu neaparat la 18 ani deja sa faci, nu. Ceea ce spui tu e foarte corect si la 24 de ani. Chiar mai bine.Depinde de fiecare persoana.

| cscd a răspuns:

Când simti ca e momentul. Când simti ca ai chef de asta.

| Anonim0000r a răspuns:

Cand te simti pregatit si gasesti o fata/baiatul potrivit

| AndreiUser11 a răspuns:

Cand vrei laughing)