| AndreiDavid1098 a întrebat:

De la ce vârstă poate o fata sa rămână insarcinata?

Răspuns Câştigător
| LoveMeBabyasdfg a răspuns:

Poti ramane insarcinata doar daca ai mennstruatie.Deci din momemetul in care iti vine prima data ciclul poti ramame insarcinata, deci asta depinde de varsta la care iti apare menstruatia.

| AndreiDavid1098 explică (pentru LoveMeBabyasdfg):

De obicei pe la ce vârstă îți apare menstruația?

| LoveMeBabyasdfg a răspuns (pentru AndreiDavid1098):

Depinde,11-12 ani stiu eu.Dar, depinde de organism, cunosc fete care nici la 15 ani nu au menstruatie, si au fost cazuri cum s-a discutat si mai jos cand fetite de 3 ani aveau menstruatie.Deci depinde de organism.

19 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarcina nu depinde de menstruatie. Poti ramane insarcinata daca faci sex fara sa fi avut prima menstruatie. Nu conteaza menstruatia. Sa iau ca exemplu o fata de vreo 4-5 ani care dupa ce este violata ramane insarcinata. Normal ca la varsta aia nu a avut menstruatie dar totusi a ramas gravida.
Deci nu te lua dupa chestia asta.
Insarcinata poti ramane oricand...dar aici depinde de perioada in care faci sex

| Necunoscut112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fata acea care spui tu ca a ramas a devenit mama la 5 ani, a avut menstruatie incepand cu varsta de 3 ani. Fara aparitia menstrelor nu poti ramane insarcinata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Fata...mai bine taci decat sa spui prostii. Cum pana mea vine asta...stia ca o sa o violeze asa ca i.a venit ciclu
Tu te auzi ce prostii spui?!

| dfsugiopdfiudygh a răspuns (pentru anonim_4396):

A zis că i-a venit ciclul la 3 ani, iar ea a fost violată la 5 ani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru dfsugiopdfiudygh):

Nu are cum
-_-

| dfsugiopdfiudygh a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici eu nu prea cred în prostiile astea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Asta e pubertate precoce. Nu are a face cu violul. Tu tot crezi ca menstruatia "stie" cand sa vina pentru ca deh...un tata a vrut sa isi violeze fiica...
Nu are legatura
Sunt unele fete violate care raman gravide fara sa aiba menstruatie.
De ce? Pentru ca sunt cazuri in care poti avea ovulatie fara sa fi avut ciclu. Mai documenteaza-te

| Necunoscut112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma fata, cine a spus ca menstrustia "vine" ca sa fii violata? Esti bolnava cu capul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Nu ma cobor la mintea ta
De fapt, aia ai spus tu, nu eu
Asa ca vezi-ti de treaba acolowinking

| AndreiDavid1098 explică (pentru anonim_4396):

În acel link spune ca a avut menstruație la vârsta de 3 ani, asa ca nu mai da afirmații neadevărate.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Fata aceea care a ramas gravida la 5 ani, avea menstruatie incepand cu varsta de 3 ani. Sunt cazuri rare, dar se intampla, pubertate precoce. Insa ovulatia are loc cam la un an de cand a aparut prima menstruatie. Nu ai cum sa ramai insarcinata daca nu ai avut niciodata menstruatie.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Nu are a face cu violul. Tu tot crezi ca menstruatia "stie" cand sa vina pentru ca deh...un tata a vrut sa isi violeze fiica..." ceea ce nu are legatura cu ceea ce afirmasem eu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Nu mai zic nimic pentru ca nu am cui sa ii spun.
Sunt fete care nu au avut menstruatia niciodata in viata lor si totusi au ramas gravide in urma unui viol. Cunosc cazuri reale.ok?

| LoveMeBabyasdfg a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu exista asa ceva, docimenteaza-te. Daca nu ai menstruatie nu poti ramane insarcinata.Nu stiu ce cazuri cunosti tu, dar nu exista asa ceva.

| Qqqq1 a răspuns:

Rămâi însărcinată de la prima menstruație

| BulangiuCuTate69 a răspuns:

9-10-11 ---- intreaba orice tiganca, ce are la activ peste 10 prunci trecuti prin orificiu