| anonim_4396 a întrebat:

De la ce varsta poate o femeie sa ramana insarcinata?

Răspuns Câştigător
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Imediat poate ramane insarcinata, daca are ciclu menstrual.
In momentul in care i a venit ciclul, poate sa i vina si la 11 ani,mai sunt cazuri,de atucnci poate ramane insarcinata, binenteles, daca intretine relatii sexuale.
Cand intra la menopauza,[perioada cand numai ai ciclu definitiv]dar asta dupa 40/45 de ani chiar si mai mult, de atunci numai poate ramane insarcinata.
Succes pe mai departe!

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| anss23 a răspuns:

Din momentul in care are prima menstruatie, in medie pe la 13 ani.

| doc69 a răspuns:

De la varsta la care a avut primul ciclu ceea ce inseamna ca aparatul reproducator este maturizat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Teoretic din momentul primei menstruatii(in jurul varstei de 12 ani), dar varsta optima recomandata de medici este atunci cand sistemul reproducator este suficient de dezvoltat, adica incepand de la 20 ani si nerecomandat dupa 40 ani pentru ca pot aparea probleme.

| Ali191 a răspuns:

Merci mult p/u rasp.

| razvyy412 a răspuns:

Nu este varsta poate sa ramana insarcinata daca i-a venit ciclul si cineva o...

| anna9372 a răspuns:

O femeie poate ramane insarcinata dupa prima menstruatie. Varsta depinde dela femeie la femeie

| AleManolache a răspuns:

De cand ii vine ciclul!

| Stelutzaa a răspuns:

Poate să ramana insarcinata, cand ii vine menstuatia.winking fundita.am nevoiee:*